İZMİR DESIGN FACTORY

IDF Nedir?

Yerel paydaşların, yerel kalkınma ve uluslararası ortaklıklar yoluyla, global pazarda rekabeti güçlendirmek için nitelikli insan kaynağı ve katma değeri yüksek proje ihtiyaçlarını karşılamak üzere, tasarım, eğitim, araştırma odağında bir oluşumdur.

Projeyi incelemek için dokunun.

HACKATON

Climathon

• Hacko Music

• Hack4City

Sosyal Kooperatifçilik Hackathonu

Startup Weekend Food & Tech

•  Startup Weekend 

Projeyi incelemek için dokunun.

AVRUPA STAJ MERKEZİ

Avrupa Staj Merkezi-Tria Nedir?

Uluslararası Staj Merkezi,  yaratıcı endüstriler alanında mesleki yeterliliğin geliştirilmesi ve bununla birlikte uluslararası staj yoluyla iş deneyimi yaratmak amacıyla istihdam kabiliyetini arttırmak için Originn’de kurulan bir staj programıdır. Staj programı kapsamında 30 öğrenci Avrupa’da ki yaratıcı merkezlerde staj imkanı sağlanmıştır.

Projeyi incelemek için dokunun.

FIG

Fig Nedir?

FIG, İzmir’in yerel ürünlerinden olan Ege incirinden yola çıkarak Kök Projekt ve Originn tarafından tasarlanan bir gıda ve turizm girişimciliği programıdır. Program kapsamında İzmir’in turizm ve gıda sektörü potansiyelinin güçlendirilmesi ve girişimcilere fırsatlar yaratılması hedefiyle seçilen 8 girişim 3 aylık bir hızlandırma programı ile  kendi girişimlerini geliştirirken diğer taraftan bölgede kalkınmayı engelleyen problemlere de çözümler üretmişlerdir.

Projeyi incelemek için dokunun.

Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi

Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi Nedir?

2017 yılında Yeşilova Höyüğünün tarihsel dokusu ile tasarımcıları ve şehirdeki düşünen, tasarlayan, yaratmaktan zevk alan kişileri buluşturan atölyeler düzenledi.

Projeyi incelemek için dokunun.

NOTION KOLEKTİF

Notion Kolektif Nedir?

Originn yaratıcılığında; sürdürülebilir moda girişimcileri Nermin Köse ve Gözde Karatekin öncülüğünde ‘‘Sürdürülebilir moda için yaratıcı birliktelik’’ sloganı ile kurulmuştur. Notion Kolektif, sürdürülebilir moda alanında çalışan girişimcileri, düşünce liderlerini, değişim öncülerini, profesyonelleri, akademisyenleri, öğrencileri ve moda tutkunlarını, modanın sosyal ve çevresel etkilerinin tartışılması, hızlı modanın tahrip eden etkilerinin iyileştirilmesi, moda endüstrisinin sürdürülebilir ve etik dönüşümü için inovatif ve alternatif çözümler geliştirilmesi amacıyla buluşturan bir birlikteliktir.

Projeyi incelemek için dokunun.

THINK UP CULTURE

Think Up Culture Nedir?

Barselona, Menorca, Ibıza, Palma ve Arjantin’den sonra Originn’de. Kültür ve yaratıcı endüstri alanında girişimcileri veya projeleri destekleyen hızlandırıcı program olan Think Up Culture! ilk buluşmasında Avrupa’da sektöründe bölgesel dönüşüm , turizm ve dijiltalleşme alanlarının öncülerini ağırladı.

Projeyi incelemek için dokunun.

COLAB4

Colab4 Nedir?

Co.LAB4 Güncel Sanat Hareketi, farklı disiplinleri sanat üzerinde düşünmeye ve üretmeye teşvik eden açık bir platform. İlk projesini İzmir’deki dört bağımsız tiyatro ile birlikte post-dramatik alanında gerçekleştirdi. Co.LAB4 hareketinin ikinci projesi ise "Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali(2YKFF)" ile işbirliği yaparak hayata geçirdiği "2YKFF Bahar Programı" oldu.

Projeyi incelemek için dokunun.

Coworking For CoFounders

Coworking For CoFounders Nedir?

Farklı ülkelerden yaratıcı girişimciler, ortak çalışma alanı temsilcilerinin katılımı ve IPEC işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte yeni işbirlikleri için yeni başlangıçlar yapıldı.

Projeyi incelemek için dokunun.

info@originn.com.tr  (0232) 700 00 27 

Kazım Dirik Mah. 296/2 Sk. No: 33 Bornova/İzmir 35100

 

© 2020 by Originn |  COPYRIGHT © ORIGINN |   TÜM HAKLARI SAKLIDIR |  KVKK Metni | Etkinlik Onay Formu