top of page
  • Yazarın fotoğrafıOriginn

TOPLULUK BAKIŞ AÇISIYLA İŞBİRLİĞİ: ETİK HEDİYE SEÇİM REHBERİ


Sevdiklerimize hediye vermek duygularımızı göstermenin en güzel yollarından birisi ve bizi birbirimize bağlayan bir sembol. Yalnız olmadığımızı, hatırlandığımızı, sevildiğimizi hissettiren bu anlara şüphesiz ki hepimiz son bir yıl içerisinde oldukça ihtiyaç duyduk. Sevdiklerimizi doyasıya görmek, onlara sarılmak, bir sofranın etrafında keyifle bir araya gelmek… Bunları çok özlüyoruz. Bu yüzden belki de birbirimize alacağımız hediyeler artık çok daha büyük bir anlam taşıyor.

Öte yandan yaşadığımız makro ölçekli ekonomik ve toplumsal sorunlar yerel, küçük ve sürdürülebilir işletmelerin, üreticilerin ya da tasarımcıların hiç olmadığı kadar desteğe ihtiyaç duymasına neden oldu. Bu nedenle Local Makers ve Originn markalarından Notion Kolektif hem çok daha anlamlı hale gelen hediyeleşme ritüelinin değerini güçlendirmek, hem de yerel işletmelere destek olabilmek adına “Etik Hediye Seçim Rehberi”ni Originn Ahalisi'nin de desteğiyle oluşturdu.


Gelin! Sevdiklerimize bizi hatırlatacak, yaşamları boyunca yalnızca bir meta olarak değil bir anı, bir değer olarak da onlarla kalacak etik, çevreye duyarlı ve sorumlu bir hediye seçmek için oluşturulan rehbere birlikte bakalım!
Nazey Erdilek & Gözde Karatekin


220 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page