top of page

10 Nis Paz

|

Originn | Coworkig

Ahali

Originn’in üreten konukları yanına kentin düşünen, tasarlayan, yaratmaktan zevk alan kişilerini alıyor ve ahali bir araya geliyor. Tasarım markalarının pop-up store’ları, lokal yeme-içme kültürü ve gün boyu atölyeler ile 10 Nisan Pazar günü beraberiz.

Ahali
Ahali

Saat ve Yer

10 Nis 2016 12:00 – 14:00

Originn | Coworkig, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Originn’in üreten konukları yanına kentin düşünen, tasarlayan, yaratmaktan zevk alan kişilerini alıyor ve ahali bir araya geliyor.

Tasarım markalarının pop-up store’ları, lokal yeme-içme kültürü ve gün boyu atölyeler ile 10 Nisan Pazar günü beraberiz.

***Atölye detayları ayrıca aşağıda belirtilmiştir.***

Yeme - İçme: Yenebilir bardakları ve içlerindeki özel karışımları ile

BOLD Atelier

, Ekşi maya ekmek atıştırmalıkları ile Gizem Alkan, Glutensiz tarifleri ile

Mutfak penceremden

, 'finger food'ları ile

Mükellef İzmir

, Sağlıklı Yaşam ve Detoks ürünleri ile Juicy Life, Dünya çayları seçkisi ile

teapot.com.tr

, Demleme kahveleri ile

Overdose Coffee

, Bahar Kolyesi AtölyesiAtölye: Didem D'ağkıran, Canlı Sakin Yoga Atölyesiİdea4id, Stitch Twice Deri Atölyesisat-su-maile Doğal Boyanmış KeselerBarbo // work+shop&El Quinto

(İstanbul)Pop-up:OtroMundo|Materyal| Envanter Heritage&Co |İdea4id|Münhasır Design|Küf Vintage - Alsancak|Barbo // work+shop&El Quinto

Müzikler; Çağdaş Öngen &

Fatih Uysal

Atölye Detayları: 'Didem D'ağkıran, Canlı Sakin Yoga Atölyesi' Saat 12:00'de

Bu workshop asanalarda vaktin nasıl geçtiği ile ilgilidir. Temel duruşlar ve akışlar içeren bir ders içinde canlılık ve sakinlik kavramları çevresinde nefes, duruş ve zihnin durumu gibi odak noktaları üzerinde durulacaktır. Canlı bedenin sakiniyle daha yakından tanışmak isteyen herkese, yeni başlayanlar dahil her seviyeye açık bir çalışmadır.

Didem Dağkıran 2009 yılında Yoga ile tanıştı, aralıklarla sürdürdüğü pratiklerine 2012 itibariyle kesintisiz devam ediyor. 2014 yılı sonunda Rishikesh Hindistan'da 200 saat Yoga eğitmenliği sertifika programını tamamlayıp konuyu yerinde tespit etti. Diğer diplomaları hemşirelik, dil edebiyat ve İngilizce öğretmenliği üzerinedir, bazen şarkı da yazar. Bir çeşit terapi olarak başladığı yoga onun için dönülmez bir yol olmuştur.

Katılım Bedeli: 30 tl Katılımcıların kendi matlarını getirmeleri beklenmektedir. Diğer detaylar ve kayıt için: info@originn.com.tr

-------------------------------------------------------------------------------------- sat-su-ma ile Doğal Boyanmış Keseler Saat 14:00'de

Doğal boyanmış kumaşlar, içerdikleri liflerden renklerine, her şeylerini doğadan alırlar. Bu sebepten besinlerle temasında içimizin en rahat olabileceği kumaş çeşitlerinden biridir.

Biz de buradan yola çıkarak, kendimize doğal boyanmış keseler yapacağız. Üç farklı boyutta hazırlanmış, onlarca farklı bitki ile boyanmış kumaş parçalarından zevkimize göre seçecek ve dikiş makinesi kullanarak bunları birleştireceğiz. Bunun için deneyim sahibi olmaya gerek yok. Hatta daha önce dikiş makinesi kullanmamış ama hep merak etmişseniz, merakınızı gidermek için iyi bir fırsat. Çünkü bu deneyimi tekrarı olmayan doğal boyanmış kumaşlarla yaşıyor olacaksınız.

sat-su-ma doğal boyanmış el yapımı giysiler üretir. www.sat-su-ma.com

Katılım Bedeli: 60 tl Tüm malzemeler hazır edilecektir. Diğer detaylar ve kayıt için: info@originn.com.tr --------------------------------------------------------------------------------------

'Barbo // work+shop & El Quinto, Bahar Kolyesi Atölyesi' Saat 15:30'da

İstanbul'da ortak tasarım ve atölye alanı Skore'yi paylaşan Barış (barbo) ve Hazal (El Quinto) Bahar Kolyesi Atölyesi'nde ortak bir çalışmaya imza atacaklar. Barbo'nun seramik tasarımları, El Quinto'nun kolyeleri ile bir araya gelecek ve bahar kolyeleri ortaya çıkacak.

Atölyede modelleme hamurundan formlar hazırlanacak, bu formlar renklenecek ve renkli iplerle kolyeler hazırlanacaktır.

Katılım Bedeli: 90 tl Tüm malzemeler hazır edilecektir. Diğer detaylar ve kayıt için: info@originn.com.tr

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page