top of page

01 Eyl Per

|

Originn | Coworkig

Ayın Konusu: Birlikte Yaşama ve Birlikte Üretme Süreçlerinde Human Design

Originn’de Eylül ayı ile birlikte yeni bir seriye başlıyoruz: Ayın Konusu. Her ay merak ettiğimiz bir konu hakkında bilgiler almak, o konu hakkında çeşitli denemeler yapmak üzere, konunun uzmanı bir kişiyi Originn’e davet ediyoruz.

Ayın Konusu: Birlikte Yaşama ve Birlikte Üretme Süreçlerinde Human Design
Ayın Konusu: Birlikte Yaşama ve Birlikte Üretme Süreçlerinde Human Design

Saat ve Yer

01 Eyl 2016 19:00 – 21:00

Originn | Coworkig, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Originn’de Eylül ayı ile birlikte yeni bir seriye başlıyoruz: Ayın Konusu.

Her ay merak ettiğimiz bir konu hakkında bilgiler almak, o konu hakkında çeşitli denemeler yapmak üzere, konunun uzmanı bir kişiyi Originn’e davet ediyoruz.

Eylül ayının konusu ise Birlikte Yaşama ve Birlikte Üretme Süreçlerinde Human Design.

'Human Design (İnsan Tasarımı) nedir; ne değildir; bana ve Dünya'ya nasıl fayda sağlar'ı kısaca bu ayki konuğumuz Ceren Uner 'den dinleyelim:

"Hayatımız, yaptığımız -ve yapmadığımız- seçimler ve bunlar sonucunda aldığımız kararlar çerçevesinde şekilleniyor. Peki ya Öz Benliğimize uygun kararlar almıyorsak? Kedi yavrularıyla büyümüş bir köpek yavrusunun kendisini kedi zannetmesi gibi, güvenebileceğimiz, bize özgü ve sürekli olan özelliklerimizin farkında değilken ve bize ait olana çoğunlukla güvenmemişken, zihnimiz ve/veya kendi dışımızdaki koşullara güvenerek kararlar alıp enerjimizi olmadığımız bir şey olmaya çalışarak harcıyor, hüsrana uğruyor, içerliyor veya öfkeleniyorsak? Özümüze uygun karar almanın ne demek olduğunu, doğru kararları nasıl alacağımızı bilmiyorsak?

Bizi, olmamız gereken an'larda, olmamız gereken yerlere götürecek ve tanışmamız gereken insanlarla yollarımızın kesişmesini sağlayacak kararlar almanın, yani hayatımızı Öz Benliğimize uygun yaşamanın ve bu Dünya'ya gerçekleştirmek için gelmiş olduğumuz yaşam amacımızın, en yüksek potansiyelimizin içinde uyanmanın yolunu gösteren bir harita, bir kullanma kılavuzu olduğunu söylesem size?

Ra Uru Hu'nun 1987 yılında mistik denebilecek bir karşılaşma sonucu kurduğu ve geliştirdiği bir sistem olan Human Design'ın en sevdiğim ve bana en yakın gelen tanımı “KENDİMİZİ DİĞERLERİNDEN AYRIŞTIRMANIN BİLİMİ”. Ben dilinde anlatmam gerekirse, neyin -hangi korkunun, hangi duygunun, düşüncenin, sorunun, cevabın, söylediğim sözlerin, verdiğim kararların- bana / Öz Benliğime uygun olduğunu ve nelerin başkalarına ait olduğunu görmeye başladığımda önce çok büyük bir hayret ve sonrasında büyük bir rahatlama hissettiğimi netlikle hatırlıyorum. Sonunda kendim olabilmenin ve kendimi farklılıklarımla kabul edip sevmenin rahatlığı. Her birimiz birbirimizden farklıyız. Çok şükür! O kadar farklıyız ki, ancak hepimiz bir araya geldiğimizde bir ve bütün olan, bir kişi olmasa eksik kalan bir yap boz var ortada. Bir gün her birimiz Öz Benliğimize uygun davranmaya başladığımızda, kendimiz olduğumuzda, bu Dünya'ya gelme amacımızın içinde uyanacağız ve şu an geçiş sürecinde olan insanlık Yeni İnsan'a, gezegenimiz de kalplerimizde mümkün olduğunu bildiğimiz yaşama, üretme ve paylaşma ağına, Yeni İnsan'ın yaşadığı Yeni Dünya'ya evrilecek. Ve bunun için de bir şeye inanmamız gerekmiyor; kendimiz dışında. Human Design'ın benim için en güzel yanlarından biri de burada yatıyor; tecrübe etmek ve işe yarayıp yaramadığını görmek tamamen kişinin kendisine bağlı.

Bu konuşmada, elektromanyetik alanımızın (auramızın) nasıl kan grubumuz gibi bizi diğerlerinden ayırdığını, aurik frekanslara göre oluşan 4 tipi (jeneratör, manifestör, projektör, reflektör) ve tiplerin stratejilerini anlatacağım ve bunları birlikte yaşama ve birlikte üretme süreçlerimize nasıl entegre edebileceğimiz hakkında söyleşeceğiz. Dolayısıyla sizden ricam konuşmaya gelmeden önce [ http://jovianarchive.com/Get_Your_Chart ] sayfası üzerinden, mümkün olan en doğru doğum saatinizi girerek Beden Grafiğinizin fotoğrafını çekmeniz ve Originn'e gelirken yanınızda getirmeniz.

Jovian Archive jovianarchive.com In order to correctly generate your Rave Chart, the birth data you enter must be accurate. Of particular importance is your time of birth. If you are unsure exactly ...

Jovian Archive jovianarchive.com In order to correctly generate your Rave Chart, the birth data you enter must be accurate. Of particular importance is your time of birth. If you are unsure exactly ...

Ben kimim? Bu sorunun peşinde bir ömür geçireceğimi bilmekle birlikte, ana hatlarıyla, 1980 yılında İstanbul'da doğmuş ve zaman zaman avukatlık, tercümanlık, ahçılık, beden terapistliği tecrübe etmiş ve etmekte olan, meraklı bir dünyalıyım. 2013 yılında tanıştığım Human Design, kendimi bulmak ve hayatı ve başkalarını oldukları gibi görebilmek yolunda ilgilendiğim ve eğitimini aldığım tüm öğretilerin önüne geçti. Eğitimime resmi eğitim mercii olan International Human Design School'da aşkla ve heyecanla devam etmekteyim."

Etkinlik herkese açık ve ücretsizdir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page