top of page

02 Kas Cum

|

Originn | Coworkig

Ayın Konusu: Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan

Ayın Konusunda bu ay Nazlı Gürkaş @seyahatsanati var. Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan kitabıyla bize hayalimizdeki bu yolculuk için rehberlik etmeye geliyor.

Ayın Konusu: Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan
Ayın Konusu: Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan

Saat ve Yer

02 Kas 2018 19:00 – 21:00

Originn | Coworkig, Kazım Dirik Mah. 296/2 Sk. No: 33, 35100 Bornova/İzmir

Etkinlik Hakkında

Ayın Konusunda bu ay Nazlı Gürkaş @seyahatsanati var. Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan kitabıyla bize hayalimizdeki bu yolculuk için rehberlik etmeye geliyor. Yunanistan… Maviyle eflatunun, denizle begonvilin ülkesi. Adaları, pencerelerden sarkan sakız sardunyaları ve yemekleriyle birçoğumuzun belleğinde mutlulukla aynı anlama geliyor adı. En güzel sahillerde kendimizi Ege’nin kollarına bırakmanın, Theodorakis, Dalaras ve Glykeria şarkılarını dinlerken Seferis’ten, Ritsos’tan, Sappho'dan şiirler okumanın, bir zeytin ağacı altında yatılan öğle uykularının ülkesi: Yunanistan!

Bu kitap, Yunanistan’ın en güzel yerlerini görmek; kalabalıklardan uzakta, herkesin basmadığı yolları adımlamak, bunu yaparken de leziz yemekler yiyip anı belleğine mavi rüyalar eklemek isteyenler için eşsiz bir yol arkadaşı olmaya aday! Bu yolculuk sırasında kendinizi birdenbire Girit’teki bir köy düğünün ortasında bulacak, Samothraki’nin kekik kokulu ormanlarında şelaleler arasında yol alacak, Meteora’nın bulutlarla yarışan manastırlarına tırmanacaksınız.

Seyahat etmeyi bir sanat olarak gören Nazlı Gürkaş, Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan kitabıyla size hayalinizdeki bu yolculuk için rehberlik etmeye hazır. 2 Kasım Cuma akşamı 19.00'da Originn'deyiz. Sohbetimizin moderatörlüğünü @didemmollaoglu yapacak. Mavi ülkenin büyüsünün peşine takılmaya var mısınız?

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page