top of page

12 May Per

|

Originn | Coworkig

Burak Genç ile Sangria Yapımı

Bilinen basit birçok tarifi olan sangria, miksoloji uzmanı Burak Genç tarafından 'kaynatılarak elde edilen aromalar' sınıfına konmuş ve Sangria Şurubu ortaya çıkmıştır. Burak Genç atölye boyunca kendi geliştirdiği şurubun tarifini verirken aynı zamanda hazırlanışını uygulamalı olarak gösterecektir.

Burak Genç ile Sangria Yapımı
Burak Genç ile Sangria Yapımı

Saat ve Yer

12 May 2016 19:00 – 21:00

Originn | Coworkig, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Meyveli bir şarap kokteyli olan Sangria, koyu kırmızı renginden dolayı İspanyolca 'kanama' anlamına gelen kelimeden ismini almıştır.

Bilinen basit birçok tarifi olan sangria, miksoloji uzmanı Burak Genç tarafından 'kaynatılarak elde edilen aromalar' sınıfına konmuş ve Sangria Şurubu ortaya çıkmıştır.

Burak Genç atölye boyunca kendi geliştirdiği şurubun tarifini verirken aynı zamanda hazırlanışını uygulamalı olarak gösterecektir. Atölyenin sonunda atıştırmalıklar eşliğinde hazırlanan sangria tadımı da gerçekleşecektir.

Burak Genç: Umami Bar Improvemet’da miksoloji ile tanışan Burak Genç, American Juice Company’de bu konu üzerine 3 ay eğitim almıştır. Yenilebilir sebzeler, köklü ve yeşil yapraklı bitkiler ile baharatların aromalarını açığa çıkaracak reçeteler formüle etmiştir. Aromalarını alkol ile birleştirerek benzersiz kokteylleri yaratan Burak'ı Alsancak'ın interaktif mekanı Edit'ten tanıyoruz.

Atölye süresi: 2 saat Atölye katılım bedeli: 60 tl İletişim ve kayı: info@originn.com.tr

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page