top of page

21 Eki Cum

|

Bornova

CM_Izmir : Ahlak: Yağmur Damla Demir

CreativeMornings İzmir'in "Ahlak" temasında bu ayki konuğu uzman psikolog ve aile danışmanı Yağmur Damla Demir 🙌

CM_Izmir : Ahlak: Yağmur Damla Demir
CM_Izmir : Ahlak: Yağmur Damla Demir

Saat ve Yer

21 Eki 2022 09:30 – 10:30 GMT+3

Bornova, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Misafirler

Etkinlik Hakkında

Ahlâk, bir yeri, zamanı veya bir grup insanı tanımlayan belirli bir kriterdir. Bir odaya, yoğun bir şehir merkezine veya bir topluluk buluşmasına girdiğinizde, onun ruhunu hissedersiniz. Dağınık bir kendin-yap alanı, deneyleri ve hataları davet eder; yemyeşil bir şehir parkı, arayan herkese huzur vaat eder. Belki herkesin hoş karşılandığı ve her şeyin ücretsiz olduğu aylık bir etkinlik bile biliyorsunuzdur.

Özünde bir paradoks vardır: Ahlâkın spesifikliğine rağmen, belirli bir kökeni saptamak veya izini sürmek imkansızdır. Ayırt edici duyarlılığa özünü veren şey çoktan gitti, efsaneye dönüştü. 

Eylemlerimiz ve sözlerimizle bu değer ve inançları bilincimizde bulundurmanın ötesinde somutlaştırırız. Buna karşılık, torunlarımızın bizden - aileden ve mekândan - alacakları ahlâkı ustaca şekillendiririz. Ahlâk, simyasaldır, tarif edilemez ve yer ve kültür arasında sonsuzca düşünülebilir. Dünyayı dolaşmanın hangi yollarını miras aldınız?

Asheville edisyonu bu ayın temasını ahlak olarak seçti ve Colin Sutherland temayı illüstre etti.

21 Ekim Cuma günü saat 09.30'da Originn’de fiziksel olarak gerçekleşecek etkinliğimize sizleri de bekleriz.

Kayıt için 👉 https://creativemornings.com/talks/yagmur-damla-demir

Uzman psikolog, Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe eğitmeni Yağmur Damla Demir Yıldırım, 2021 yılında kurduğu Kabuk Psikoloji bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Yetişkin alanında danışmanlık hizmeti vermekte olan Damla Demir, danışmanlık seanslarında psikodinamik ve varoluşçu yaklaşımlarla çalışmaktadır. 2018 yılından itibaren Dodokitap Kitabevi’nde ‘Çocuklar için Felsefe’ buluşmaları düzenlemektedir.

Yağmur Damla Demir Yıldırım, lisans düzeyinde psikoloji eğitimini Yaşar Üniversitesi’nde almıştır. Yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi’nde ‘Hibrit ve Tam Zamanlı Evden Çalışma Modeli ile Çalışan Evli Kadınların Aile Yaşantılarının Varoluşun Dört Boyutu Açısından Fenomenolojik Olarak İncelenmesi Üzerine Nitel Çalışma’ başlıklı tez çalışması ile tamamlamıştır. Üniversite eğitimi boyunca 9 Eylül Hastanesi, Koala Pre-School ve Tan Sağtürk Akademi Bostanlı Şubesi’nde stajlarını sürdürmüştür. Stajlarına ek olarak, bir yıl süreyle 9 Eylül Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri servisinde yatılı hasta olan ergen grubu ile beden imajı farkındalığı odaklı, dans temelli haftada bir sıklıkla düzenli grup seansları yürütmüştür.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page