top of page

18 Şub Cum

|

ZOOM

CM_Izmir : Anıtsal : Tezcan Ünal

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu Tonwelt Türkiye müdürü Tezcan Ünal ile "Anıtsal" teması üzerine konuşacağız. 🛕

CM_Izmir : Anıtsal : Tezcan Ünal
CM_Izmir : Anıtsal : Tezcan Ünal

Saat ve Yer

18 Şub 2022 10:00 – 11:30

ZOOM

Etkinlik Hakkında

Bir şeye anıtsal dediğimizde, bunu bir ölçek meselesi olarak kastediyoruz. Toplumlar, geçmişin gömülmesini önlemek için heykeller diker, meydanlar inşa eder ve anıtlar adar. Bu yapılar büyük görünür ve uzun gölgeler oluşturur. Amaçları, dayanmak ve atalarımızı anılarımızda canlı tutmaktır, ama bazen yaşayanı küçültür ve yaşamın kendisini yutarlar.

Anıtsal bir zaman ölçeğinde düşünmek ne anlama geliyor? Geçmişi, şimdinin ortaya çıkması için bir yol açacak şekilde onurlandırmak mı? Anılarımızın bizden daha uzun ömürlü olup olmayacağını, uzayın ve zamanın enginliğini dolaşmayı başarıp başaramayacaklarını bilmemizin hiçbir yolu yok. Ama gelecekte bizim hikâyelerimize, tüm insanlığımızı içine alacak kadar geniş hikâyelere, ihtiyacı olacak insanlar var. Peki neye tanıklık edeceksiniz? Gittiğinizde geride ne bırakacaksınız?

Richmond edisyonu bu ayın temasını “Anıtsal” olarak seçti ve Mending Walls illüstre etti.

18 Şubat Cuma günü online olarak gerçekleşecek etkinliğin dili Türkçe'dir.

Kayıt için 👉  https://creativemornings.com/talks/tezcan-unal

Turizm işletmeciliği eğitimini sektörde uzun yıllara dayanan deneyimiyle harmanlayan Tezcan Ünal, bir gün hayallerinden bahsedip sürekli beklemektense, bu hayalleri için öncelikle hayatında yer açmaya karar verdi. Çocukluğundan bu yana büyük bir merak ve heyecan duyduğu arkeoloji ve müzecilik alanında bir yolculuğa çıkması da tam olarak hayatında yer açmaya başlamasıyla gerçekleşti.

Tezcan Ünal halen müzeler, ören yerleri, sanat galerileri ve turizm alanları için çok dilli sesli rehberlik sistemleri ve içerikleri üreten tonwelt bünyesinde yönetim, satış, pazarlama, operasyon ve proje alanlarında çalışmaktadır. Sosyal yaşamında da turizm, tarih, arkeoloji ve müzecilik alanlarıyla yakından ilgili faaliyetlerde bulunmaya devam etmektedir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page