top of page

30 Ara Cum

|

Bornova

Cm_Izmir : Bolluk

Bu ay hem yeni yıla geçişi hem de ‘’bolluk’’ temasıyla çoğaltırken azalttıklarımızı paylaşmak ve bir aradalığımızı kutlamak için bu yolculukta birlikte olduğumuz sizleri ve şimdiye kadar davet ettiğimiz tüm konuşmacılarımızı 30 Aralık günü Originn’e davet ediyoruz.

Cm_Izmir : Bolluk
Cm_Izmir : Bolluk

Saat ve Yer

30 Ara 2022 10:00

Bornova, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

30 Aralık’ta tüm katılımcılarla #OriginnFoodLab’te ortak sofra kurmayı hayal ediyoruz. Birkaç zeytin, meyve, kuru yemiş, gülümseme, şefkat ne varsa gönülden kopan sofrada topluluk ile paylaşmak için getirin.

Son olarak küçük bir takas yapalım çok istiyoruz. Bir kitap getirirseniz inanıyoruz ki onunla tanışmak isteyen bir başkası ile buluşma şansı yüksek  2022’yi paylaşarak, dinleyerek ve bir birimize iyi geleceğimize niyet ederek hep birlikte uğurlamak isteriz.

Bolluk bir çokluk hâlidir.

Son derece rekabetçi bir toplumda ise genellikle tam tersi bir durumla karşı karşıya olduğumuzu hissederiz.

Kapitalizm bir kıtlık zihniyetini besler - sürekli olarak daha fazlasını biriktirmeye çalışırken yeterince şeye sahip olduğumuzu hissetmeyi zorlaştırır.

Minnettarlık, bolluk deneyimimizi pekiştirir.

Olgunlaşmış bir yaz meyvesini tattığımızda, kabuğundan fışkıran suyuna hayran kaldığımızda, bir sofra kurduğumuzda, sofraya değer verdiğimiz her insan için bir sandalye koyduğumuzda ve ışıkta yıkandığımızda.

Cömertlik bolluğu çoğaltır. Özel stoklama yerine karşılıklı gelişmeye öncelik vermeliyiz. Bitki ekolojisti Robin Wall Kimmerer bunu şöyle ifade ediyor: "bollukla başa çıkmanın pratiği onu paylaşmaktır". Kaybetmekten korktuğunuz şeyleri biriktirmeyi bıraktığınızda ne kadar çok paylaşırsanız o kadar zengin -birlik içinde, refah içinde- olduğunuzu görürsünüz.

Yeterince sahip olduğumuzu hissetmemiz için ne gerekir? Yumruklarımızı açıp taşan cömertliğimizi paylaşmamız için ne gerekiyor?

Santa Fe edisyonumuz bu ayın temasını seçti, Neebinnaukzhik Southall temayı görselleştirdi ve Mailchimp temayı sunuyor.

https://creativemornings.com/cities/izm

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page