top of page

16 Haz Cum

|

Bornova

Cm_Izmir : Düş

Düşler, uyanıkken rüya görmenizi sağlar, tam olarak içinizde ya da dışınızda olmayan bir yerlerden ortaya çıkmış gibi görünen gevşek çağrışımlar yapar. Hayal gücümüz geçmiş hatıraları ve yeni başlayan hayalleri çağırır.

Cm_Izmir : Düş
Cm_Izmir : Düş

Saat ve Yer

16 Haz 2023 09:30

Bornova, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

CreativeMornings Izmir’in bu ayki konuğu; Sıla Masal Okulu'nun kurucusu, Storytelling ve Masal Anlatıcılığı Eğitimeni olan "Düş Zamanı Masalcısı" Sıla Topçam  🙌🏻 🌟

Sıla, 1986 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Kız Lisesi’nden mezun olduktan sonra oyunculuk hayalini gerçekleştirmek için 2004 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Oyunculuk bölümünde okudu. Tiyatro alanında yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde gerçekleştirdi.

2008 yılından itibaren tiyatro alanında çalışmalar yürüttü. Yaratıcı drama liderliği, oyunculuk eğitimleri ve yönetmenlik yaptı. 2014 yılında hayatına masallar girdi. Masal anlatıcılığını anlamak, geçmişten bugüne olan değişimini kavramak için “Günümüz Masal Anlatıcılığında Eğitim ve Hazırlık Süreçleri” başlıklı yüksek lisans tezini hazırladı. Pek çok festivalde masallarını anlattı. 2018 yılında İzmir Devlet Tiyatrosu ile birlikte Türkiye Tayland Karşılıklı Kültür yılı etkinliklerinde görev aldı. Cezaevlerinde, köy okullarında, meydanlarda, sahnelerde çok çeşitli topluluklar karşısında masallarını anlattı. Anlatıcılık alanında derinleşmek ve kendini keşfetmek isteyen kişilerle çeşitli eğitimler ve kamplar düzenledi. 2019 yılında Sıla Masal Okulu’nu kurdu ve Anlatıcılık Sanatı Eğitimlerinde disiplinlerarası bir model geliştirdi. Cosmos adında yeni kurduğu mekanında çeşitli sanat alanındaki alanında uzman eğitmenlerle çalışmakta, çeşitli atölyeler düzenlemektedir.

Storytelling ve Masal Anlatıcılığı Eğitimleri vermeye devam etmektedir.

16 Haziran 09:30 da ‘Düş’ temasını Sıla'nın perspektifinden dinlemek için sizi Originn ‘e davet ediyoruz.

#cmizm #creativemornings #CMReverie #creativemorningsizmir

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page