top of page

26 Ağu Cum

|

ZOOM

CM_Izmir : Eleştirel : Naz Özbek

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu Naz Özbek ile "Eleştirel" teması üzerine konuşacağız. ✨

CM_Izmir : Eleştirel : Naz Özbek
CM_Izmir : Eleştirel : Naz Özbek

Saat ve Yer

26 Ağu 2022 09:30 – 10:30 GMT+3

ZOOM

Etkinlik Hakkında

Eleştirel olmak, elek gibi olmak, bölmek ve ayırmak demektir. Eleştirel yeteneklerimiz, gerçek olmayanı kalıcı olandan, güvenilir olanı güvenilmezden, samimi olanı ego güdümlü olandan ayırt etmemizi sağlar. Bunu daha fazla bilgi toplayarak, nüans arayarak ve belirli bir bağlamda bir şey bularak yapıyoruz.

Büyümemiz için eleştirel geri bildirim çok önemlidir. Şair Adrienne Rich, “Kendinize karşı sorumluluk, eleştiri aramak ve herkesin sizin için yapabileceği en olumlu şeyin sizin kendinizi daha fazla zorlamanızı istemek olduğunu kabul etmek anlamına gelir” tavsiyesinde bulunuyor.

Ancak gereksiz yere eleştirel olmak - özellikle kendimizi - yaratıcı dürtüyü bastırabilir. Çok azı kendi iç eleştirmenimiz kadar serttir. Acımasız olmadan, neyin gelişmesi gerektiğini fark ederek algımızı nasıl geliştirebiliriz? Doğası gereği iyi ve bütün olan her şeyi gözden kaçırmadan nasıl akıllı kalabiliriz? Bu kritik.

Calgary edisyonu bu ayın temasını “Eleştirel” olarak seçti, Maedeh Mosaverzadeh illüstre etti ve Mailchimp temayı sunuyor.

26 Ağustos Cuma günü saat 09.30'da online olarak gerçekleşecek etkinliğimize sizleri de bekleriz.

Kayıt için 👉  https://creativemornings.com/talks/naz-ozbek

Naz Özbek, University of Pennsylvania’da Sosyoloji ve Wharton School’da Ekonomi okudu. Mezun olduktan sonra New York’a taşınarak; reklam, ‘hospitality’ ve kültür-sanat alanlarında içerik üretimi ve etkinlik planlama kapasitelerinde çalıştı. Bu esnada farklı yayınlarda freelance editörlük ve metin yazarlığı yaptı. New York’ta yaşarken farklı yoga eğitmenliği programları tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü. Şu anda; Kurucu Ortağı olduğu BEIJE’de marka, iletişim, müşteri deneyimi ve topluluk yönetimi konularıyla ilgileniyor. Aynı zamanda her Çarşamba Açık Radyo’da yayınlanan bir müzik programını hazırlayıp sunuyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page