top of page

22 Tem Cum

|

Bornova

CM_Izmir : Maneviyat : Seyda Ok Aydoğan

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu @kudretinefesakademisi ortak kurucusu ve nefes eğitmeni Seyda Ok Aydoğan ile "Maneviyat" temasında buluşuyoruz. 😇

CM_Izmir : Maneviyat : Seyda Ok Aydoğan
CM_Izmir : Maneviyat : Seyda Ok Aydoğan

Saat ve Yer

22 Tem 2022 09:30 – 10:30

Bornova, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Maneviyat, en derin değerlerimizin ve anlamlarımızın arayışıdır, hepimize dokunan bir şeydir. Görebildiğimiz dünyanın perdesini aralama özlemimizdir. Sözcük, “nefes, rüzgar ve hava” anlamına gelen Latince spiritüalis'ten gelir. O kadar doğal geliyor ki nefes alıyor olabilir.

Maneviyat meditasyonda, bilimde, kutsal mekanlarda, müzikte, toplulukta bulunabilir. Kutsalı, bizi eve götüren yıldızlarda, akrabayı da yabancıyı da sevme kapasitemizde, mutfak faraşlarında toplanan ilahide ve ateş böceklerinin aydınlattığı orman korularında buluruz.

İster seccade, ister boya fırçası, mikroskop veya hareket ile olsun, ruhsal uygulama yoluyla sonsuz sorulara yanıt ararız: Bir insan nasıl olmalıdır? Sıradan olanın anlamını ve büyük acıyla amacı nasıl bulabiliriz? Dünyayı nasıl onarabiliriz?

Jeddah edisyonu bu ayın temesını “Maneviyat” olarak seçti ve Bayan Yasien illüstre etti.

22 Temmuz Cuma günü saat 09.30'da Originn’de fiziksel olarak gerçekleşecek etkinliğimize sizleri de bekleriz.

Kayıt için 👉 https://creativemornings.com/talks/seyda-ok-aydogan

“Seyda ben :) Bir avuç toprak biraz da suyum ben, neyimle övüneyim işte buyum ben :) 78 yılının soğuk bir kış günü ete kemiğe bürünmüş Seyda diye gözükmüşüm. Herkes gibi hayatın şakacı yollarında düşe-kalka büyüdüm. Maneviyatın dibini yaşayan bir balık burcu olarak , hayat hep dengelenmem için ilgi alanımın tersi olan yerlerde tutup dengeledi beni..Sağ beyin ağırlıklı bir insanın, sol beyin gerektiren bir eğitimin içinde yaşadıklarını düşünün… Deniz Bilimleri okuyup , sucul canlıları anlamak , sonrasında biyomühendislik gibi bir dalda doktora eğitimi almak...Yoğun bir iş hayatı, sürekli soruları olan iki tane zehir zemberek çocuk , eğitimler, seyahatler… Kayış bir yerde sıyırıyor… İçeride barım barım bağıran bir ruh var… Nefes al diyor… Biraz nefes alabilsen bak neler olacak… Ve bir nefes seansı sonrası açılan pencereler… Bağlantı… Her şey o bağlantı imiş… Sonrasını konuşmak için bekliyoruz seni… Hepimizin derdi aynı aslında… Belki birbirimize merhem olabiliriz…” 😇

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page