top of page

27 May Cum

|

Bornova

CM_Izmir : Şimdi : Damla Demirbağ

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu Damla Demirbağ ile "Şimdi" temasında farkındalık ve yoga çalışması yapacağız. 🧘‍♀️

CM_Izmir : Şimdi : Damla Demirbağ
CM_Izmir : Şimdi : Damla Demirbağ

Saat ve Yer

27 May 2022 09:00 – 10:00

Bornova, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Bugünlerde, “şimdi” aceleyle yanımızdan geçti, “sıradaki” - acil yapılacaklar, son dakika haberleri tarafından bir kenara itildi. Sürekli olarak geleceğimizi öngörmek ve sahnelemek, şimdiki zamana ilişkin deneyimimizi azaltır. “Şimdi”miz, parmak uçlarımızdan akan su gibi yok olur.

Zamanın elimizden aşağıdaki yumuşak toprağa dökülmesine engel olamayız. Bizim görevimiz, şimdiki zamana hakim olmak değil, onun tadını çıkarmak. Duraklatmak. Sakin olmak. Boynumuzdaki havayı hissedin, hem rahatsızlık hem de zevk içinde oturun ve şimdiki anın ışıltısına hayran kalın. Öyle ki, şair William Blake'in sözleriyle, “Sonsuzluğu avucunuzun içinde tutun / Ve sonsuzluk bir saatte.” Çünkü sahip olduğumuz her şey şimdidir.

Buffalo edisyonu bu ayın temasını “Şimdi” olarak seçti, Mizin Shin illustre etti ve küresel ortağımız Mailchimp temayı sunuyor.

27 Mayıs Cuma günü saat 09.00'da Originn’de fiziksel olarak gerçekleşecek etkinliğimize sizleri de bekleriz.

Kayıt için 👉 https://creativemornings.com/talks/damla-demirbag

“Kurumsal hayatçılık, annecilik derken anın, anda kalabilmenin değerini iyi anladım, zorla anladım da diyebilirim. Hayat bu anlardan geçiyor, bu anlarla anlam kazanıyor. Yani mutluluğun gerçekten bir sırrı var ve mutluluk bu sırrı yine zorla benimle paylaştı - “ Anda kalabildiğin süre kadar mutlusun bu hayatta ey Damla!” dedi. Ben bu sırrı tutmak istemedim, aksine herkes bilsin istedim; ama iyi de anlatayım, etkileyici olsun akılda kalsın da istedim ve nefes, meditasyon , yoga, farkındalık hakkında birçok eğitim aldım. Zamanı yakalayabiliyormuş gibi (yine de tam olmasa da) hissetmenin çok tatlı yollarını öğrendim. Bildiklerimi sizlerle paylaşmak çok isterim, çünkü mutluluk paylaştıkça artarmış. Aslında bencilce bir yerden yaklaşıyorum konuya. :) Mutluluğumu daha da arttırmak niyetim. :) Hep beraber anda kalarak mutluluğu sorgulayacağımız bir farkındalık ve yoga çalışması için buluşmak dileğiyle…” 🧘‍♀️

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page