top of page

24 Mar Cum

|

Bornova

Cm_Izmir : Yolsuzluk

Bazı insanlar yolsuzlukla hayatta kalırlar, yaşadıkları labirentvari bürokrasiler aksini tam anlamıyla imkansız kılar. Ama onlar hayatta kalırken diğerleri yok olur.

Cm_Izmir : Yolsuzluk
Cm_Izmir : Yolsuzluk

Saat ve Yer

24 Mar 2023 09:30

Bornova, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu Çiler Çilingiroğlu. 🙌🏻

Prof. Dr. Çiler Çilingiroğlu , 2001 yılında Bilkent Üniversitesi ve Kaliforniya Üniversitesi Berkeley ‘ de tamamlamış olduğu Arkeoloji ve Sanat Tarihi lisansından sonra Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi’nde , doktorasını 2009 yılında Tübingen Üniversitesi Prehistorya ‘da üstün başarı ile tamamlamıştır. 2010 yılında Ege Üniversitesi Prehistorya ve Önasya Arkeolojisi bölümünde Araştırma görevlisi olarak başlayan akademik kariyeri boyunca yıllar içinde bir çok araştırma projesinde bulunmuş , bilimsel makaleler ve bildiriler yayınlamış , çeşitli arkeolojik araştırmalarda kazı başkanlığı yapmıştır. Halen Karaburun yüzey araştırması yürütücülüğü görevini yürütmektedir.

Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümü öğretim üyesi olarak akademik kariyerine devam ederken , Gazete Yenigün ve Arkeo Duvar’da köşe yazıları yazmaktadır. M.B.Albayrak ile beraber kaleme aldıkları kitabı “Antroposen’den çıkış üzerine bir deneme “ 2022 yılında Livera Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. “Kitapta geçmiş-bugün-gelecek arasındaki çarpıcı bağı eleştirel ama sinik olmayan bir politik çizgide ele alabildiğimizi düşünüyorum. Dünyayı , yaşamı, canlılığı seviyorum ; insanlara olan umudumu tüketmedim. Her yeni gün , yeniden daha iyisini yapabilme potansiyelini taşıyoruz. Radikal bir özenle ve adaletli bir eylemle içine düştüğümüz alemi daha iyi yapabiliriz. Tarih henüz bitmedi.” diyerek umudunu yineliyor sevgili Çiler.

24 Mart 9:30 da 'Yolsuzluk' temasını Çiler'in perspektifinden dinlemek için sizi @originncoworking'e davet ediyoruz.

#cmizm #creativemorningsizmir #CMCorruption #CreativeMornings

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page