top of page

19 Kas Cum

|

ZOOM

CM_Izmir : Liminal / Eşikte : Okan Kemancı

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu tiyatro sanatçısı Okan Kemancı ile birlikte "Liminal / Eşikte" konusunu konuşacağız.

CM_Izmir : Liminal / Eşikte : Okan Kemancı
CM_Izmir : Liminal / Eşikte : Okan Kemancı

Saat ve Yer

19 Kas 2021 10:00 – 11:00

ZOOM

Misafirler

Etkinlik Hakkında

Kendimizi arada bir yerde bulduğumuzda, konumumuzu “liminal / eşikte” olarak adlandırabiliriz. Eski bir hayatı terk etmekle yeni bir hayata başlamak arasındaki eşikte sınırsal boşluk bulunur. Yorgun bir kimlik atıp henüz yeni bir kimlik giymediğimizdeki boşluk… “Eşiktelik” bir oluş halidir. Basit bir kategorizasyondan kaçınarak kayıp gider.

Kendinizi dönüşümün kozasına davet edin. Krizalitten sonra neyin geldiğini sormak yerine, antropolog Anna Lowenhaupt Tsing'in sözleriyle ileriye değil de etrafa bakarsak? Sürece güvenmeyi öğrenirsek, meraklı ve açık kalabiliriz. Kesinliğimizden vazgeçebilir ve kendimizi savunmasız ve varlığın gizemlerine açık bırakabiliriz. Tüm bunlarda, liminal/eşikte mekan ve zamanların derinliklerinde nasıl bir neşe ve tatlılık bulabiliriz?

Sofia edisyonu bu ayın temasını “Liminal / Eşikte” olarak seçti ve Sevda Semer temayı illustre etti.

19 Kasım Cuma günü Zoom üzerinden gerçekleşecek etkinliğin dili Türkçe'dir. Etkinliğe gelirken en sevdiğiniz nesneyi yanınınızda bulundurmanızı rica ederiz. (Bir kalem, bir oyuncak, bir yastık vs.)

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu, tiyatro sanatçısı Okan Kemancı. 🎭

Selanik göçmeni ve doğup büyüdüğü yer olan İstanbul Kuştepe mahallesinde yaşamını sürdüren Okan Kemancı, Haliç Üniversitesi Konservatuarı tiyatro bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur. Yine aynı okul ve alanda Yüksek Lisanslıdır. Psikodrama eğitimleri veren sanatçı, aynı zamanda Beden Dili üzerine çalışmalar yapmakta ve eğitim vermektedir. Olof Palme International Center, Arbetarnas Bildningsförbund (ABF) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) desteği ile Sıfır Ayrımcılık Derneği tarafından uygulanmakta olan Başka Bir Siyaset Okulu mezunlarından olan Okan Kemancı; roman müzisyenler, gençler, işsizlik, Roman mahallerindeki yoksulluk, hanelerin içerisindeki seslere kulak veren Roman Diyalog Ağı projesine destek vermektedir ve Roman Akademi kurucularındandır. ✨

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page