top of page

21 Oca Cum

|

ZOOM

CM_Izmir : Özgür : Sara Oktay

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu, nefesiyle tanışan, bilimsel ve kalpten nefesi anlatan nefes koçu Sara Oktay ile birlikte "Özgür" konusunu konuşacağız. 🌬️

CM_Izmir : Özgür : Sara Oktay
CM_Izmir : Özgür : Sara Oktay

Saat ve Yer

21 Oca 2022 10:00 – 11:30

ZOOM

Etkinlik Hakkında

Özgür olan birçok farklı tatta gelir. Gelme özgürlüğü, gitme özgürlüğü. Sevme özgürlüğü, kendi bedenimizde lezzetli bir şekilde yaşama özgürlüğü, kendimizin tüm olası versiyonlarını deneme özgürlüğü. Karşılığında para talep etmeden özgürlüğü. İktidara gerçeği söyleme özgürlüğü. Sunulanlara hayır deme özgürlüğü.

Ancak, özgür olmak -hayal etmek, yaratmak, düşlemek- bağımsız olmayı gerektirir. Yoksulluktan ve korkudan, sansürcü güçlerden, baskıdan özgür olmak. Gerçek özgürlük için çabalamak, birbirimize olan yükümlülüklerimizi yerine getirmek, karşılıklı kurtuluşumuz için savaşmaktır.

Birisi en eksiksiz yaratıcı ifadesini elde etmekte özgür olduğunda, hepimiz için bir işaret haline gelir. Etrafınızdaki dünyanın da özgürlüğe doğru eğilebilmesi için kendi gelişiminize ve başkalarının gelişimine nasıl alan açacaksınız?

Charlotte edisyonu bu ayın temasını “Özgür” olarak seçti ve Lo’Vonia Parks illüstre etti.

21 Ocak Cuma günü online olarak gerçekleşecek etkinliğin dili Türkçe'dir. 

Kayıt için 👉  https://creativemornings.com/talks/sara-oktay

Sara Oktay kimdir?

Bir çok hikayeden farklı değil hikayem; 2004 yılında içine yerleştiğim yaşamdan sıkılmaya başladım. Ağır gelen sorumluluklar, bana yüklenen ama bana ait olmayan misyonlar içinde daralmış, ruhumu sıkmıştım. Bir nebze olsun nefese ihtiyaç duyarken tanıştım önce nefesimle sonra kendimle… 2011 yılında kurumsal hayattan ayrılıp tamamen Nefes çalışmaları ile ilgilenmeye başladım. Nefes yaşamdı, kişiye özel ve bütüne ait. Kendimi keşfedip, sadece kendi sorumluluğumu alıp yavaş yavaş tüm yüklerden özgürleşmeye başladım. Her şeyi kontrol etmeyi bırakıp sadece nefesimi kontrol etmeyi öğrendim. Şimdi sadece kendi isteklerimle değişip gelişiyor ve yaşamı her gün yeniden keşfediyorum. Ve en önemlisi keyif aldığım bir hayat içinde derin nefesler alıyorum, özgürce. Artık yaşamımı Nefesi yönlendirmeyi ve bununla neler yapılabileceğini anlatarak devam ettiriyorum.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page