top of page

20 Ağu Cum

|

ZOOM

CM_Izmir : Serbest Bırakma : Elif Aydemir

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu, kendisini "aşk ve hakikat" aktivisti olarak tanımlayan Meditasyon Eğitmeni Elif Aydemir🧘🏽Birlikte "Serbest Bırakma" konusunu konuşacağız.

CM_Izmir : Serbest Bırakma : Elif Aydemir
CM_Izmir : Serbest Bırakma : Elif Aydemir

Saat ve Yer

20 Ağu 2021 09:00 – 10:30

ZOOM

Misafirler

Etkinlik Hakkında

Nefes al. Nefes ver. Serbest bırak. Rüzgârın üzerinizde yuvarlanmasına izin verin, suyun durgun akmasına izin verin, gözlerinizin arkasındaki gerginliğin gevşediğini hissedin. Serbest bırakma evrensel bir yasadır ve her biri gerilim artışına yol açar. Çiçeklerden ağaçlara kadar her şey hayatta kalmak için bunu yapmak zorundadır.

Serbest bırakma, büyümenin, iyileşmenin ve dönüşümün kritik bir parçasıdır. Birbirimizi ısrarlarımızdan kurtarabiliriz. Birbirimizin kurtuluşunun aracı olabiliriz. “Seni serbest bırakıyorum” sözlerine güçlerini veren şey budur.

Artık bize hizmet etmeyen duyguları, beklentileri, alışkanlıkları, ilişkileri veya düşünceleri bıraktığımızda ne olur? Kendimizde neyi serbest bırakıyoruz? Dünyaya ne salıyoruz?

CreativeMornings/Portsmouth Ağustos ayının temasını “Serbest Bırakma” olarak seçti ve Allie Runnion illüstre etti.

20 Ağustos Cuma günü Zoom üzerinden gerçekleşecek etkinliğin dili Türkçe'dir.

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu, kendisini "aşk ve hakikat" aktivisti olarak tanımlayan Meditasyon Eğitmeni  Elif Aydemir 🧘🏽

“İslam tasavvuf kültürünü anlamaya ve uygulamaya gönlünü veren bir ailede büyüyen Elif, küçük yaşlarından itibaren kendisini Bir olanı idrak etme yolculuğunda - Aşk öğrencisi olarak tanımlıyor.

Dil, edebiyat ve bilinmeze doğru yolda olmaya dair ilgisi 17 yaşında tek başına Finlandiya’da bir yaşam deneyimiyle perçinleniyor. Bu seyahat evrensellik ve sevgi ilişkisinin bütünlüğüne temas etmesinde mühim bir rol oynuyor. Kalbini genişlettiğini fark ettiği ilim sevdası sadece kitaplardan değil, yaşamın karşısına çıkardığı her varlıktan öğrenmeye çünkü sevmeye, sevmeyi hatırlamaya olan daimi ihtiyacı.. yaşam boyu eğitimi önüne seriyor.

Yüksek lisansını Portekiz’de tamamladığı sırada, ilk yoga dersini vermesiyle içinde doludizgin olanı aktarması eş zamanlı oluyor. Yaklaşık 3 senedir Kalp ve Zihin eğitimleri yapıyor, şimdilerde atalardan mirası olan tasavvuf kültürünü Budist psikoloji ile harmanlayarak iki aşamalı bir eğitim sunuyor: “Muhabbetin Bilimi ve Muhabbetin Adabı”

‘Maksat Birlikte Mevcudiyet’ çemberlerinde dostlarla kavuşuyor. Sessizlik ve Meditasyon inzivaları düzenliyor, kainata ve içinde yaşayan sakinlerine karşı sorumluluk bilincini yeşertmek için uygulamanın devamlılığına, derin dinlemenin, sabrı ve şükrü dilden, gönülden eksik etmemenin kıymetine işaret ediyor. Stanford Üniversitesi’nde Şefkat üzerine uzun dönem bir eğitimin içerisinde - İslam Tasavvufu ve Şefkat konulu projesini dünya insanıyla kavuşturmak için sabırla, sevgiyle gün sayıyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page