top of page

21 Eki Per

|

ZOOM

CM_Izmir : Tasarım : Can Güvenir

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu tasarımcı ve akademisyen Can Güvenir ile birlikte "Tasarım" konusunu konuşacağız.

CM_Izmir : Tasarım : Can Güvenir
CM_Izmir : Tasarım : Can Güvenir

Saat ve Yer

21 Eki 2021 09:30 – 10:30

ZOOM

Etkinlik Hakkında

Tasarım dünyasında yaşıyoruz. Tasarım, her karşılaşmanın, dokunduğumuz her teknolojinin, adım attığımız her yapının ardındaki bir niyet. Tasarım bir simya, malzeme ile anlamın, araştırma ile ilhamın, biçim ile işlevin evliliği.

Tasarlamak, yaratmaktır - hiçten, bir şeyden. Tasarlamak oynamaktır - açık ve meraklı kalmaya ve yeni yollarla yeniden hayal etmeye bir davet. Tasarlamak düşünmektir - taze içgörü için başarısız deneyleri kazıyarak, yaparak öğrenme yöntemi. Tasarım yapmak insan olmaktır.

Tasarımcılar, dünyayı tüm karmaşıklığı içinde anlamayı ve daha adil geleceklere geçiş yolları tasavvur etmeyi mümkün kılarak disiplinleri aşan bir şekilde çalışmaya çağrılır. Tasarımcılar ellerinden gelenin en iyisinde, ihtiyaçları göz ardı edilen insanların deneyimlerini merkezler. Cevap verecek kadar cesursak tasarım bizden empati ve alçakgönüllülük ister.

Skillshare in sunduğu Ekim ayının teması “Tasarım”, Trois-Rivières tarafından seçildi ve Olivier Charland tarafından illustre edildi.

21 Ekim Perşembe günü Zoom üzerinden gerçekleşecek etkinliğin dili Türkçe'dir.

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu tasarımcı ve akademisyen Can Güvenir 📐✏️✂️

Can Güvenir, Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünde lisans, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde yüksek lisans derecesini aldıktan sonra aynı kurumda Design Thinking alanında doktora eğitimine başladı. Doktora eğitimi sırasında Berlin D.school'da misafir araştırmacılık yaptı. 2011'den beri tasarım danışmanlığı veren Can Güvenir, 2014'ten beri Yaşar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde öğretim görevlisidir. İzmir Design Factory adlı AB destekli yaratıcı topluluk projesi kapsamındaki koordinasyon tecrübesi ile Originnovation inovasyon ajansının kurucu ortağıdır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page