top of page

30 Tem Cum

|

ZOOM

CM_Turkey : Ev : Eda Demir & Ozan Sakin

‘Home’ (Ev) teması altında Daire adlı YouTube kanalları ile 2019 yılından beri Türkiye’de sayısız ‘ev’e konuk olmuş, ‘ev’lerin hikâyelerini anlatan Daire ekibinin kurucu ortakları Eda Demir ve Ozan Sakin’i ağırlıyoruz. 🏡

CM_Turkey : Ev : Eda Demir & Ozan Sakin
CM_Turkey : Ev : Eda Demir & Ozan Sakin

Saat ve Yer

30 Tem 2021 09:30 – 11:00 GMT+3

ZOOM

Misafirler

Etkinlik Hakkında

Türkiye’deki yolculuğu 2015 yılında İstanbul edisyonu ile başlayan CreativeMornings, 2021 yılının Temmuz ayında Türkiye’deki dört edisyonun bir araya gelmesiyle tek bir ortak etkinlik düzenliyor.

CreativeMornings Türkiye, Temmuz ayında ‘Home’ (Ev) teması ile bizi son iki yıldır içinde fazlaca vakit geçirdiğimiz, her köşesini ve kendisiyle olan ilişkimizi yeniden sorguladığımız, kendimize güvenli alanlar yarattığımız veya bazen en güvensiz hissettiğimiz ‘ev’ kavramını tartışmaya açıyor.

‘Home’ (Ev) teması altında Daire adlı YouTube kanalları ile 2019 yılından beri Türkiye’de sayısız ‘ev’e konuk olmuş, ‘ev’lerin hikâyelerini anlatan Daire ekibinin kurucu ortakları Eda Demir ve Ozan Sakin’i ağırlıyoruz.

Program: 09:30-10:00: Karşılama ve Kahvaltı 10:00-10:30: Konuşma 10:30-11.00: Soru-Cevap ve Sosyal Alan Zoom üzerinden gerçekleşecek etkinliğe kayıt olmak için buraya tıklayın. 

*Etkinlik dili Türkçe'dir.

Haziran’ın teması ‘ev’

Evde hissetmek için bir ömür geçirebilirsiniz. Bazen de onu bulmak için evimizden ayrılmamız gerekir. Rabindranath Tagore “Eve Yolculuk” adlı şiirinde şöyle yazıyor: “Yolcu, kendi kapısına ulaşmak için her yabancı kapıyı çalmalıdır.” Ait hissettiğimiz bir yer veya sevdiğimiz insanlar bizim için ev olabilir. Nereye giderseniz gidin ev yanınızda taşınabilir ve insanların birlikteliğiyle oluşturulabilir. Ev, eğildiğimiz bir yön, tekrar tekrar yapmamız gereken bir şeydir. Siz kendinize nasıl bir ev yaptınız? Peki biz birbirimize bir ev inşa etmek için ne yapabiliriz?

Temmuz ayının teması “ev”. Tema, Kansas edisyonu tarafından seçildi, illüstrasyon ise Allison Kerek Williams tarafından yapıldı.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page