top of page

02 Eki Cmt

|

Online

Co.Creathon - "Olağanüstü Durumlarda Dezenformasyon”

"Co.Creathon - Olağanüstü Durumlarda Dezenformasyon" çalıştayı paydaşımız İKV İstanbul AB Bilgi Merkezi ile 2-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Co.Creathon - "Olağanüstü Durumlarda Dezenformasyon”
Co.Creathon - "Olağanüstü Durumlarda Dezenformasyon”

Saat ve Yer

02 Eki 2021 18:00 – 09 Eki 2021 22:00

Online

Misafirler

Etkinlik Hakkında

Paydaşımız İKV İstanbul AB Bilgi Merkezi ile birlikte düzenlediğimiz, Can Güvenir'in koordinatörlüğünde 2 - 9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan "Olağanüstü Durumlarda Dezenformasyon” temalı fikir üretme çalıştayına davetlisiniz. Bu atölyede, tüm disiplinlerden 3. ve 4. sınıf üniversite öğrencisi katılımcılar, Design Thinking metodolojisi ile İKV İstanbul AB Bilgi Merkezi beklentileri doğrultusunda ortak akıl geliştirmek, yeni fikirler üretmek ve yaratıcı çözümler sunmak için buluşacak. Takımlar halinde devam edecek olan bu sürece ister takımınızla başvurabilir, isterseniz bireysel olarak başvuru yapabilirsiniz.

Bu süreci, yeni tanışacağınız, farklı disiplinlerden takım arkadaşlarınızla beraber geçireceksiniz. Tüm takımlar ve biz, ekip olarak 2 ve 3'ünde 4er saat birlikteyiz sonra kalan saatlerde takım arkadaşlarınızla çalışacaksınız. Bu süreçte tanımladığınız problemlere geliştirdiğiniz proje fikirlerinizin 9 Ekim’de gerçekleştirilecek proje sunumları için, hafta boyunca takım arkadaşlarınızla sunumlarınızı hazırlayacaksınız. Tabi önce aşağıdaki formu doldurarak başvurmanız gerekiyor.

Tema: Olağanüstü Durumlarda Dezenformasyon

Olağanüstü durumlarda sağlıkla ilgili bilgiye ulaşırken içeriğin ne olduğuna, neyi gösterdiğine ne anlama geldiğine ve kim tarafından ne amaçla oluşturulduğuna dikkat etmek gerekiyor. Hem medyada içerik üreten kişinin hem de bu içeriği takip eden kişilerin olağanüstü durumlarda sağlık gibi önemli bir konuda hassas ve farkında davranması gerekiyor. Bu sebeple, günümüzde, olağanüstü durumlarda sağlık konusu ile ilgili dezenformasyonun yayılmasının temel bir problem haline geldiğini düşünüyoruz. 

Yaratıcı bir topluluk oluşturma niyetinde kurguladığımız bu deneyimle “Peki biz olağanüstü durumlarda sağlık konusundaki dezenformasyonun önüne nasıl geçebiliriz?” sorusuna yanıt arıyor olacağız.

*Atölyeye katılım sınırlı sayıdadır.

Atölye çalışması online platformlar aracılığıyla yürütülecektir.

29 Eylül / 18.00 - 19.00 / Bilgilendirme Toplantısı (Zoom)

2 Ekim / 10.00 - 12.00 / Proje Başlangıç Toplantısı (Zoom)

2 Ekim / 15.00 - 17.00 / Mentör Görüşmesi (Zoom)

3 Ekim / 10.00 - 12.00 / Problem Tanımı (Zoom)

3 Ekim / 15.00 - 17.00 / Fikir Geliştirme (Zoom)

9 Ekim / 2 saat* / Final Sunumları ve Atölye Kapanış (Zoom)

* Saat aralığı daha sonra paylaşılacaktır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page