top of page

18 May Sal

|

Online

Co.Creathon - Yeni Medya & Dezenformasyon

"Co.Creathon - Dezenformasyon" çalıştayı paydaşımız Denizli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi ile 18-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Co.Creathon - Yeni Medya & Dezenformasyon
Co.Creathon - Yeni Medya & Dezenformasyon

Saat ve Yer

18 May 2021 18:00 – 29 May 2021 22:00

Online

Misafirler

Etkinlik Hakkında

Paydaşımız Denizli Sanayi Odası ile birlikte düzenlediğimiz, Can Güvenir'in koordinatörlüğünde 18 - 29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan "Yeni Medya Çağında Doğru Bilgiye Nasıl Ulaşabiliriz?" temalı fikir üretme çalıştayına davetlisiniz. Bu atölyede, tüm disiplinlerden 3. ve 4. sınıf üniversite öğrencisi katılımcılar, Design Thinking metodolojisi ile Denizli Sanayi Odası ve AB Bilgi Merkezleri beklentileri doğrultusunda ortak akıl geliştirmek, yeni fikirler üretmek ve yaratıcı çözümler sunmak için buluşacak. Takımlar halinde devam edecek olan bu sürece ister takımınızla başvurabilir, isterseniz bireysel olarak başvuru yapabilirsiniz.

Bu süreci, yeni tanışacağınız, farklı disiplinlerden takım arkadaşlarınızla beraber geçireceksiniz. Tüm takımlar ve biz, ekip olarak 22 ve 23'ünde 4er saat birlikteyiz sonra kalan saatlerde takım arkadaşlarınızla çalışacaksınız. Bu süreçte tanımladığınız problemlere geliştirdiğiniz proje fikirlerinizin 29 Mayıs'ta gerçekleştirilecek proje sunumları için, hafta boyunca takım arkadaşlarınızla sunumlarınızı hazırlayacaksınız. Tabi önce aşağıdaki formu doldurarak başvurmanız gerekiyor.

Tema: Yeni Medya ve Dezenformasyon

Hem yeni medya araçlarına içerik üreten Basın ve iletişim mesleğindeki kişilerin hem de bu içerikleri tüketen bireyin ulaştığı ve yaydığı bilgi üzerindeki sorumluluğu artıyor. Kitlelerden, hanelere ve sonra bireye kadar çeşitlenen iletişim kanallarının kontrolünün zorlaşması öz denetimi beraberinde getiriyor. Bu sebeple, günümüzde, kişisel düşüncelerimize ve alacağımız kararlara etki eden bilginin doğru ve güvenilir olması temel bir problem haline geldiğini düşünüyoruz.

Yaratıcı bir topluluk oluşturma niyetinde kurguladığımız bu deneyimle “Peki biz, doğrunun sorgulandığı günümüzde, yeni medya araçlarıyla içerik üreten ve tüketen bireyin doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmasını nasıl sağlayabiliriz ?” sorusuna yanıt arıyor olacağız.

*Atölyeye katılım sınırlı sayıdadır.

Atölye çalışması online platformlar aracılığıyla yürütülecektir.

Co.Creathon Süreci:

18.05.2021 / 18.00 - 19.00 / Bilgilendirme Toplantısı (Platform: Zoom)

22.05.2021 / 10.00 - 12.00 / Proje Başlangıç Toplantısı (Platform: Zoom) 

22.05.2021  / 15.00 - 17.00 / Mentör Görüşmesi  (Platform: Zoom) 

23.05.2021 / 10.00 - 12.00 / Problem Tanımı (Platform: Zoom) 

23.05.2021 / 15.00 - 17.00 / Fikir Geliştirme (Platform: Zoom) 

29.05.2021 / Final Sunumları ve Atölye Kapanış (Platform: Zoom) / 2 saat sürecek olup saat aralığı daha sonra paylaşılacakatır.

Co.Creathon Çıktıları:

+ Design Thinking metodolojisiyle farklı çözüm önerileri geliştirmeyi deneyimleyeceksiniz.

+ Takımlar halinde çalışarak ortak üretim kültürünü benimseyeceksiniz.

+ “Yeni Medya ve Dezenformasyon” konusunda farkındalığınız artacak.

+Süreç sonunda katılım belgesi almaya hak kazanırsınız.

+Originnovation topluluk ağına dahil olarak topluluk içindeki iletişiminizi devam ettirebilirsiniz.

+Eğlenceli küçük sürprizler alırsınız.

+DasDas oyunları ile  kültürel kazanımınız artar.

+Online konserde tüm süreç boyunca bir arada çalıştığınız katılımcılar, paydaşlar ve organizasyon ekibiyle eğlenebilirsiniz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page