top of page

24 Ara Cmt

|

Originn | Coworkig

Çocuklar İçin Stop Motion Animasyon Atölyesi

Stop motion film atölyesinde katılımcılar tasarladıkları filmleri oyun hamurları, kartonlar ve teller ile hayata geçiriyor. Bu atölyede katılımcılar, fikir aşamasından filme bilgisayar ortamında, hatta akıllı telefonda kurgulamaya kadar stop motion filmin tüm aşamalarını öğreniyor.

Çocuklar İçin Stop Motion Animasyon Atölyesi
Çocuklar İçin Stop Motion Animasyon Atölyesi

Saat ve Yer

24 Ara 2016 15:00 – 18:00

Originn | Coworkig, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Çocuklar kendi animasyon filmini yaratıyor...

Stop motion film atölyesinde katılımcılar tasarladıkları filmleri oyun hamurları, kartonlar ve teller ile hayata geçiriyor. Bu atölyede katılımcılar, fikir aşamasından filme bilgisayar ortamında, hatta akıllı telefonda kurgulamaya kadar stop motion filmin tüm aşamalarını öğreniyor. Üstelik bunu yaparken önceden hiçbir teknik donanımları olması da gerekmiyor.

Sadece akıllı telefonlarını ve aktarım kablolarını getirmeleri yeterli.

Stop motion film yaparken kişi dış dünyanın yoğunluğundan ve yorgunluğundan uzaklaşır, yaratıcılığının kanatlanmasına izin verir. Atölyeden edindiği bilgilerle evinin bir köşesinde film yapmaya devam edebilir.

Sağlanacak Malzemeler; *Tripod *Oyun hamuru, kartonr, tel, tutkal ve diğer araç gereçler

Atölye sonunda oyun hamurlarından yapılan figürler katılımcılarda kalacaktır.

Doğa Kılcıoğlu Esen Kimdir?

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2004 yılında mezun olan Doğa Kılcıoğlu Esen 2005 yılında Fransız Hükümeti’nden aldığı yüksek lisans bursuyla Paris Sorbonne III Üniversitesi’nde sinema eğitimi gördü. Üniversite yıllarında çektiği belgesel filmi Üç Kulaklı ile 2003 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali – En İyi Belgesel ödülünü aldı. 2006 yılında ‘1 2 3 TIP’ adlı belgesel filmi gerçekleştirdi. 2008’de kardeşi Can Kılcıoğlu’yla DeliCe Film’i kurdu. Doğa Kılcıoğlu Esen’in yönetmenliğini yaptığı belgeseli, “Kamerayla İzdivaç” birçok festivalde gösterildi ve Prizren Dokufest Belgesel Film Festivali’nde İzleyici Ödülü aldı. 2013 yılında Can Kılcıoğlu’nun yönettiği Karnaval isimli uzun metraj filmin yapımcılığını yaptı. Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası ve Finansbank gibi birçok kurumsal şirketle film atölyeleri yaptı. Galatasaray Üniversitesinde de yarı zamanlı ders vermiş olan Doğa Kılcıoğlu Esen şu an hem UKEB Okulları’nda çocuklara sinema ve medya dersleri vermekte hem de belgesel film üzerine çalışmaktadır.

Katılım ücreti: 120 TL Yaş aralığı : 9-15

Katılımcı sayısı limitli olacaktır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page