top of page

19 Mar Cum

|

ZOOM

CreativeMornings Izmir / Dalgalanma: Yaprak Kaymak Özgür

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu Uzman Klinik Psikolog ve Sanat Terapisti Yaprak Kaymak Özgür 💐 Birlikte "Dalgalanma" konusunu konuşacağız.

CreativeMornings Izmir / Dalgalanma: Yaprak Kaymak Özgür
CreativeMornings Izmir / Dalgalanma: Yaprak Kaymak Özgür

Saat ve Yer

19 Mar 2021 09:30 – 11:00

ZOOM

Etkinlik Hakkında

Yaptığımız her şey kendisinin dalga etkisini yaratma gücüne sahiptir. Suyun yüzeyine atılan minik bir taşın yarattığı dairesel dalgalar gibi, eylemlerimiz de bireysel etkilerini aşarak sürekli genişleyen ve etrafını etkileyen bir dizi dalgaya neden olabilir.

Bunu domino, kartopu veya kelebek etkisiyle teorileştirsek de esasında hepsi momentum ile ilgilidir.Momentum arttıkça en küçük aksiyon bile büyük bir etkiye neden olabilir.

Bir ses bir harekete ilham verebilir, tek bir iyilik bir hayat kurtarabilir. Yaptığınız şey şu an ne kadar küçük görünürse görünsün önemlidir.

Bu ay sizi, hayattaki etkinizin yakın çevrenizden başlayıp daha da ötesine nasıl genişlediğini görmek ve bu pozitif etkiyi ileriye taşımak için kişisel dalga etkinize dikkate davet ediyoruz. Eğer cesur hissediyorsanız, bu ay dünyanızın derinliklerini keşfetme zmanı olabilir. Suyun altına dalmak için cesaret edin ve daha derin bağlantıları davet edin.

Mart ayının teması “Dalgalanma”, CreativeMornings Tel Aviv [https://creativemornings.com/cities/tlv] tarafından seçildi ve Masha Manapov [https://www.instagram.com/mashka.man/] tarafından illustrasyonu yapıldı.

19 Mart cuma günü 09.30-11.00 arasında Zoom üzerinden gerçekleşecek etkinliğin konuğu Yaprak Kaymak Özgür.

Yaprak Kaymak Özgür, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuş ardından Portland, Oregon’da Pasifik Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamıştır. İş hayatına Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda başlamış, Nisan Psikolojik Danışma Merkezinde gençlerle ve genç yetişkinlerle kariyer danışmanlığı ve psikoterapi süreçleri yürümüştür.

2013 yılından beri Sanat Terapisi alanında eğitimlere ve çalışmalara tutkuyla devam ediyor. Sanatın iyileştirici gücünü kendi yaşamında da deneyimlemekte olan Yaprak, Anadolu Jam, The Way of Council ve Şiddetsiz İletişim atölyeleri aracılığıyla topluluk olma, şiddetsiz letişim yöntemleri ve çember pratikleri ile de tanışmış Bu süreçte dünyada hayal ettiği değişim ve dönüşümün bireysel ve sosyal düzeyde birbirinden bağımsız olmadığını fark etmiştir.

Kendi sınırlarından özgürleşen, içindeki çocukla temasta kalabilen her bireyin, ilişkilerin ve sistemlerin dönüşümüne katkıda bulunduğuna inanan Yaprak, hayatın her alanında şefkati, bağlantıyı ve yaratıcılığı beslemek üzere geştalt terapisi, sanat terapisi, eğitim ve sivil toplum alanlarından getirdiği birikimle bireysel seanslar, grup terapileri, atölye çalışmaları ve danışmanlık süreçleri yürütmektedir.

Çalışmalarına 2017 yılında kurmuş olduğu Yapika Yaratıcı Yolculuklar Atölyesinde devam etmekte olan Yaprak ayrıca Kalpten İşler adlı bir sosyal girişimin de kurucu ortağıdır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page