top of page

23 Nis Cum

|

ZOOM

CreativeMornings Izmir / Ertelemek: Melis Danişmend

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu müzisyen, şarkı yazarı ve gazeteci Melis Danişmend🎵✍🏻📰 Birlikte "Erteleme" konusunu konuşacağız.

CreativeMornings Izmir / Ertelemek: Melis Danişmend
CreativeMornings Izmir / Ertelemek: Melis Danişmend

Saat ve Yer

23 Nis 2021 09:30 – 11:00 GMT+3

ZOOM

Misafirler

Etkinlik Hakkında

Sürekli olarak yarının yapılacaklar listesine aktardığımız şeyler zihinsel bir ağırlık haline gelebilir. Kaçındığımız şey tamamlandığında üzerimize yıkanacak hoş bir rahatlamayı bilmemize rağmen, yine de biraz daha geciktiriyoruz.

Erteleme bir tür sanat biçimi olabilir: ertelenmiş eylem sanatı. Kötü bir itibarı olan ve çoğu zaman utanç duyan bir tekniktir. Ama aynı zamanda içerisinde yaratıcı olasılıklar barındıran, zamanınız için dilediğiniz yolları talep etmenin bir yolu da olabilir.

Neredeyse çok geç olana kadar beklemenin beklendiği “Erteleme” oyununda, bir anda harekete geçmeye hazır, sarmal bir potansiyel enerji kaynağı gizlenir. Bir zaman çizelgesini daraltmak, verimli bir yaratıcı kısıtlama, bilinmeyene güvenme egzersizi olabilir. Bir fırsat penceresi küçüldüğünde, doğaçlama ve kendiliğindenlik, süper hızda çiçek açan hızlandırılmış bir videodaki bir çiçek gibi açılabilir.

Nisan ayının teması “Ertelemek”. CreativeMornings Torino tarafından seçildi ve Elisa Talentino tarafından illustrasyonu yapıldı ve Basecamp / HEY bu ayın küresel tema ortağı.

23 Nisan cuma günü 09.30-11.00 arasında Zoom üzerinden gerçekleşecek etkinlik dili Türkçe'dir.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Melis Danişmend, lise yıllarında okul grubuyla başladığı müzik çalışmalarını üçnoktabir'e (eski adıyla Spitney Beers) katılarak sürdürdü. Grubun dağılmasının ardından kendi şarkıları üzerinde çalışmaya başlayan ve müzik otoriteleri tarafından kendi şarkılarını yazan en başarılı müzisyenler arasında gösterilen sanatçı, müzik kariyeriyle birlikte gazeteciliği de sürdürüyor. Daha önce Vizyon, Radikal, Sabah, Rolling Stone Türkiye ve InStyle Türkiye gibi dergi ve gazetelerde muhabirlik, editörlük, yazı işleri müdürlüğü ve yazarlık yapan, bir dönem televizyon ve radyo programları da hazırlayan Danişmend, en son Olay TV'de hafta içi her gün Kültür Sanat adlı programı sunuyordu. Üç yıldır Gazete Kadıköy yazarı olan sanatçı, ilk kitabını yayımlama hazırlığında.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page