top of page

23 Oca Cmt

|

ZOOM

CreativeMornings Izmir / Söz: Fırat Neziroğlu

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu sanatçı Fırat Neziroğlu.

CreativeMornings Izmir / Söz: Fırat Neziroğlu
CreativeMornings Izmir / Söz: Fırat Neziroğlu

Saat ve Yer

23 Oca 2021 10:30 – 12:00

ZOOM

Etkinlik Hakkında

Söz, bir şeyi "yapacağını söylediğin için" yapmaktır. Sözler her tonda, derinlikte ve biçimde olabilir: randevular, nezaket eylemleri, alışkanlık benimseme ve bırakma, anlaşmalar ve kararlar. Hayatın öngörülemezliği sayesinde, her zaman söz veriyor ve sözlerimizi bozuyoruz.

Edilen ve yerine getirilen sözler güç alışverişlerdir. Sizi bu yıl kendinize ve başkalarına bir söz vermeye ve bu sözünüzü yerine getirmeye davet ediyoruz. Pozitif etki için uygulandığında, yerine getirilen en küçük sözler bile anlamlı değişim dalgaları yaratabilir.

Bu ayın teması Creative Mornings Tirana tarafından seçildi, illüstrasyon ise yetenekli Jolin Matraku tarafından yapıldı.

CreativeMornings İzmir'in bu ayki konuğu sanatçı Fırat Neziroğlu.

Tekstil ve moda tasarımı eğitimi alan Fırat Neziroğlu, düşünür, akademisyen, dansçı ve dokumacı olarak hepsini birbiri içine dokuyor. Amacı dans ederek, dokuyarak ve bazı dokunuşlar yaparak kendisini ve dünyayı tanımak olan sanatçı, moda tasarımından dansa, dokumadan sahne performanslarına kadar birçok alanda çalışmalar yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Kumaş koleksiyonları ve sanat eserleri dünyanın bir çok yerinde sergilendi. Tayland Krallığı tarafından Tayland'ın marka elçisi seçildi. Dünyanın en önemli elyaf sanatı etkinliği olan Lozan Bienali'ne katıldı ve dünyanın en önemli müzayedelerinden biri olan Chiristie'nin kapak yüzü oldu. Hazır giyim koleksiyonunu New York Moda Haftası'nın podyumunda sergiliyor ve atölyesinde dokuma yapmaya devam ediyor. Hayallerini sahnede klasik bale-modern dans topluluğu ModernDansLAB ile gerçekleştiriyor. Şu sıralar Türkiye'de ilk defa projelendirilen sahnede müzik eşliğinde dokuma performansları sergiliyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page