top of page

16 Kas Çar

|

Originn | Coworkig

Evde 3. Nesil Kahve Yapımı

Peki, gerçekten nedir 3. nesil kahve? Yeni nesli eskilerinden ayıran nedir? Nasıl yapılır ve istenilen lezzete nasıl ulaşılır? Bu tip soruların cevaplarını öğrenmek ve evde 3. nesil kahve yapımına başlamak için Coffeemamma'nın kurucusu Fatih Arslan konuğumuz oluyor.

Evde 3. Nesil Kahve Yapımı
Evde 3. Nesil Kahve Yapımı

Saat ve Yer

16 Kas 2016 19:00 – 23:00

Originn | Coworkig, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Kahve, dünyada en çok tüketilen içecek konumunda. Teknolojinin gelişmesi, kahve çekirdeklerinin dünyanın her noktasına rahatça taşınıyor olması, yeni kahve yapım tekniklerinin ortaya çıkması ve lezzette eskiye dönüş özlemi, kahve sektöründeki gelişmeler olarak özetlenebilir.

Henüz birkaç yıla dayanan geçmişi olmasına rağmen 3. nesil kahve sunan ufak kafelerin her köşe başında bulunuyor olması tüketicilerin sektörün yeniliklerine ne kadar çabuk adapte olduğunu gösteriyor.

Peki, gerçekten nedir 3. nesil kahve? Yeni nesli eskilerinden ayıran nedir? Nasıl yapılır ve istenilen lezzete nasıl ulaşılır?

Bu tip soruların cevaplarını öğrenmek ve evde 3. nesil kahve yapımına başlamak için Coffeemamma'nın kurucusu Fatih Arslan konuğumuz oluyor.

3. dalga kahve akımı ve demleme tekniklerini öğreneceğiniz atölye çalışmasında, iyi kahve içmek için yapılması gerekenleri de not edeceksiniz.

3. dalga kahve akımı nedir, kahve satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, demleme ekipmanları arasındaki farklar ve kendimize uygun ekipman seçimi, satın aldığımız kahvenin saklanması gibi konuların da anlatılacağı atölyede kahve kavurma ustası ve kahve yazarı Fatih Arslan uygulamalı olarak demleme teknikleri gösterilecek.

r.Atölye sırasında demleme yöntemleri ile ilgili uygulamalarda kullanılacak tüm ekipman ve kahveler Coffeemamma tarafından sağlanacaktır ve atölye esnasında katılımcılar, kendi demledikleri kahveleri içebilecekle

Atölye katılım bedeli 40 TL olup, ön rezervasyon gereklidir. İletişim için info@originn.com.tr ve 0232 7000027

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page