top of page

31 May Sal

|

Bornova

ORIGINN / PAL İZMİR / Mars'a Taşınmak İster Misiniz?

PAL İzmir'in "Mars'a Taşınmak İster Misiniz?" projesi kapsamında ürettiği ‘Mars’a taşınmak istemiyorum.’ filminin ilk gösterimi 31 Mayıs Salı günü 19.00'da Originn'de gerçekleşecektir.

ORIGINN / PAL İZMİR / Mars'a Taşınmak İster Misiniz?
ORIGINN / PAL İZMİR / Mars'a Taşınmak İster Misiniz?

Saat ve Yer

31 May 2022 19:00 – 21:00 GMT+3

Bornova, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Mars’a taşınmak ister misiniz? – Would you like to move to Mars?

ArtsMap - Micro Support - 'Doğayla Bir'

ArtsMap topluluğunun “Doğayla Bir’ başlığı altında Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan 13. Amaç - “İklim Eylemi” temalı Mikro Destek Programı tarafından desteklenen “Mars’a taşınmak ister misiniz?” projesi ile sizi 31 Mayıs 2022, Salı günü gerçekleştirilecek keyifli bir etkinliğe davet ediyoruz.

Proje ekibi, gezegenimizi sembolize eden kürenin ulaştığı her sanat kolektifinin ‘Mars’a taşınmak ister misiniz?’ sorusuna cevap bulma arayışıyla bir sanatsal üretim sürecini teşvik etmek, ayrıca sanatın ve sanatçıların iklim krizinin neresinde, nasıl pozisyon alacağına dair bir paylaşım ortamı açmak istiyor.

Proje partneri Galerie de Jaloezie de bu yolculukta Rotterdam’a gönderdiğimiz küre ile üretim sürecine girmiş durumda. PAL İzmir ise ‘Mars’a taşınmak istemiyorum.’ cevabıyla bir kısa dans filmi üretti.

PAL İzmir çatısı altında, Galerie de Jaloezie (Rotterdam) partnerliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında üretilen kısa film gösterimi ve SKA 13 İklim Eylemi / Sanat - Kültür İlişkisi çerçevesindeki sunumlar ve konuşmalar ile disiplinler arası bir paylaşım ortamı yaratma heyecanıyla yola çıktığımız bu etkinlikte sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

* Etkinlik herkesin katılımına açık ve ücretsizdir.

Etkinlik Detayları

Tarih ve Saat: 31 Mayıs 2022 Salı, 19.00

Yer: Originn, Kazım Dirik Mah. 296/2 Sk. No: 33 Bornova / İzmir 35100

Mars’a taşınmak ister misiniz?

Destekleyen Kuruluş: ArtsMap

Proje Partneri: Galerie de Jaloezie

Proje Yürütücüleri: Serenay Oğuz, Pınar Özer ve Gizem İçer

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page