top of page

24 Kas Per

|

Originn | Coworkig

Sohbet: Emre Ertegün'le 'Yeni'ye Doğru

Originn, hayat hikayesi, kariyeri, başarıları ve enteresan karakterleri ile ilham kaynağı olan kişileri konuk etmeye devam ediyor. Kasım ayı konuğumuz 'Yeni'ye Doğru kitabının yazarı, 'yeni köylü' Emre Ertegün.

Sohbet: Emre Ertegün'le 'Yeni'ye Doğru
Sohbet: Emre Ertegün'le 'Yeni'ye Doğru

Saat ve Yer

24 Kas 2016 19:00 – 21:00

Originn | Coworkig, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Originn, hayat hikayesi, kariyeri, başarıları ve enteresan karakterleri ile ilham kaynağı olan kişileri konuk etmeye devam ediyor.

Kasım ayı konuğumuz 'Yeni'ye Doğru kitabının yazarı, 'yeni köylü' Emre Ertegün.

Emre Ertegün'ü yazarı olduğu ve bedelsiz olarak dağıttığı kitabı 'Yeni'ye Doğru ile tanıyoruz. Peki Emre Ertegün'ü bu kitabı yazmaya iten neydi?

5 yıl kadar önce iş hayatından ve şehirden ayrılan Emre, bir buçuk yıl kadar göçebe olarak yaşadıktan sonra bir köye yerleşti ve birkaç arkadaşıyla yaşamı paylaşmaya başladı.

Bu süreçte, - Eko-çiftliklerde gönüllülük yaptı, bolca seyahat etti, köyle, toprakla tanıştı ve doğaya dönme iştahı kabardı.

- Topluluk kavramıyla tanıştı ve kendini kocaman bir topluluğun parçası olarak görmeye başladı. Her adımında büyük topluluğundan maddi-manevi önemli destekler aldı. Bir yandan da daha küçük bir grupla bir hayat kurmanın hayalini görmeye başladı ve bu konuya dair kafa yormaları, hayal kurmaları ve çalışmaları sürdürdü/sürdürüyor.

- Para ile farklı bir ilişki kurmaya başladı; armağan ekonomisi ve paylaşım ekonomisi kavramlarını "hatırladı"; bunları hayatının merkezine koydu. Bu konularda çok ilginç deneyimler biriktirdi.

Ve tüm bunları, geçtiğimiz mart ayında, yine topluluk desteğiyle çıkardığı "Yeni"ye Doğru kitabında toparlamaya çalıştı.

Emre Ertegün sohbet boyunca hem yukarıda yer alan üç ana konuda (doğaya dönüş, topluluk fikri, armağan ekonomisi) hem de kitabın yazılma ve basılma sürecine dair deneyimlerini ve ilginç anları paylaşacak.

Emre Ertegün aynı zamanda kitabını okumak isteyen konuklar ile paylaşacak.

Emre Ertegün'ü kendi blogundan da takip edebilirsiniz. http://icimdensohbetler.blogspot.com.tr

Originn Sohbet herkese açık ve ücretsizdir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page