top of page

08 Şub Çar

|

Originn | Coworkig

Sohbet : İmece Evi

Her ay düzenlediğimiz ilham veren, yoldan çıkaran, keyifle dinlenen, çoğalması arzulanan sohbetlerde bu ay İmece Evi. Daha temiz, üreten, dayanışan, bir olmanın gücünü fiilen yaşayan bir topluluktan alan ve Başka Bir Dünya Mümkün diyen İmece Evi ile 8 Şubat'ta buluşuyoruz.

Sohbet : İmece Evi
Sohbet : İmece Evi

Saat ve Yer

08 Şub 2017 19:00 – 23:00

Originn | Coworkig, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Her ay düzenlediğimiz ilham veren, yoldan çıkaran, keyifle dinlenen, çoğalması arzulanan sohbetlerde bu ay İmece Evi.

Daha temiz, üreten, dayanışan, bir olmanın gücünü fiilen yaşayan bir topluluktan alan ve Başka Bir Dünya Mümkün diyen İmece Evi ile 8 Şubat'ta buluşuyoruz. ....................... Neler yaptıklarını kendilerinden dinleyelim;

2007 de Kazdağında kiralık bir alanda ekolojik kamp olarak kurduğumuz İmece Evi önce bir çiftliğe sonrada kendiliğinden bir öğrenme merkezine dönüştü. 2011 yılında taşındığımız İzmir-Menemen’deki Dumanlıdağ’da bulunan kendi arazimizde yaşamaya ve üretmeye devam ediyoruz. Amacımız Barış içinde temiz bir Dünyayı hemen şimdi yaşamak.

Doğanın cennet köşesinde, kadim, yerel, geleneksel yöntemleri modern bilimle harmanlayıp neşeyle, hep birlikte doğal üretim yapıp bunları dostlarımızla, ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

EEkonomik ihtiyaçlarımızı az sayıda ürettiğimiz zeytin,zeytinyağı,peynir gibi ürünlerimizi ve bizim gibi üretmesi için cesaretlendirdiğimiz üretici, köylü dostlarımızın ürünlerini çalışmalarımıza katılmış yada internetten bizi takip eden “imecan” lar ile paylaşarak karşılıyoruz.

Bizimle bir süre yaşayanlar, kısa yada uzun dönem gönüllü olarak gelenler ayrıca etkinliklerimize katılanlar ile deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

Kısa süreli katılımcılar somut deneyimler olan tarım,gıda, ev, elektrik, deterjan, boya ve ihtiyaç duyduğu pek çok şeyi öğrenebilirken uzun dönem kalanlar ve her daim yaşayanlar üstlerinde zaman,gidilecek bir iş, başlarında bir amir-müdür-patron olmamasının avantajı ile doğayı ve doğadaki aktörleri dinlemeyi, daha esnek,daha hoşgörülü olmayı deneyimliyorlar

Bu deneyimlerin ve imecede yeniden örülen, çoğalan yardımlaşma, dayanışma ağının farklı mekanlara, farklı dağlara, sahillere, şehirlere ulaşması 2017 hedeflerimizden ....................... İmece Evi'nin hayallerini çoğaltmak ve deneyimlerini dinlemek için 8 Şubat'ta saat 19:30'da ücretsiz olan etkinliğimize bekliyoruz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page