top of page

20 Oca Per

|

Originn | Coworking

Visiting Artist: Meral Bilkay

"Visiting Artist" kapsamında ilk ağırladığımız sanatçı Meral Bilkay, 20-22 Ocak tarihleri arasında Pop-up Store, Pop-up Gallery ve Workshop ile 3 gün boyunca bizlerle olacak.

Visiting Artist: Meral Bilkay
Visiting Artist: Meral Bilkay

Saat ve Yer

20 Oca 2022 10:00 – 22 Oca 2022 16:00

Originn | Coworking, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Visiting Artist

Originn, İzmir'de 6 yıl önce kurulmuş yaratıcı bir merkez ve ortak çalışma alanı olarak kurulduğu günden beri Ahalisi ile benimsediği değerler etrafında topluluklar kuran, çok disiplinli üretim kültürünün arayüzü olma motivasyonu ile alanlar yaratan bir platform olmaya devam etmektedir. İçerisinde barındırdığı çeşitli alanlarda birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bu kapsamda geliştirilen içeriklerden biri olan “Visiting Artist” ise resim, müzik, görsel sanatlar gibi farklı alanlardan sanatçı ve zanaatkarların eserlerini tanıtmak, sergilemek, dilerlerse satış yapmaları için alan sağlamak ve atölyeler düzenlemek üzere Originn ev sahipliğinde, Originn Ahalisi ile buluşturulduğu bir üretim ve paylaşım alanı olarak tasarlanmıştır. "Visiting Artist" kapsamında tanımlanan 3 farklı alan:

+ Visiting Artist: Pop-up Store

Bir tasarımcı ya da butik üreticiyle buluşup, hikayelerini dinlerken tasarımları /ürünleri üzerine sohbet ettiğimiz & farklı avantajlarla satın alabildiğimiz bir alandır.

+ Visiting Artist: Pop-up Gallery

Sanatçı / Zanaatkarın çalışmalarını sergilediği ve/veya performansını gerçekleştirdiği bir alandır.

+ Visiting Artist: Workshop

Sanatçı / Zanaatkarın Originn Ahalisi başta olmak üzere katılımcılar ile gerçekleştirdiği atölye çalışmasıdır.

Hizmet kapsamında sanatçı / zanatkarın istek, ihtiyaç ve beklentileri dahilinde bu 3 alandan uygun olanları seçilip süreç planı, gerekli iletişim ve mekansal hazırlıklar sanatçı ile birlikte yapılmaktadır.

Visiting Artist kapsamında ilk ağırladığımız sanatçı Meral Bilkay.

Meral Bilkay, birkaç küçük tesadüfün art arda gelmesiyle Bilgi Yönetimi alanında aldığı üniversite eğitiminin ardındanbilgi teknolojileri alanındaki ilk işiyle çalışma hayatına başladı.

Eğitim, Meral için hiçbir zaman okulla kısıtlı bir süreç olmadı. Dönem dönem ara vermiş olsa da eli kalem tutabildiği günden bugüne resim yapmakta, hayal gücünü kontrolü altında tutabilmek, yeteneklerini teorik ve pratik olarak zenginleştirebilmek için uzun yıllardır eğitim almaktadır. Don Kişot Sanat Merkezinde Mesut Eren’den aldığı dersler sonucunda daha kapsamlı ve mesleki eğitim almak için İstasyon Sanat Akademisinde Hülya Düzenli onderliğinde Resim Bölümü eğitimini tamamlamıştır. Halen İstanbul üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencisidir.

Profesyonel çalışmalarına Kadıköy Fenerbahçe’de bulunan atölyesinde devam etmektedir.Arkadaşları tarafından inatçı, takıntılı ve “olmaz denileni olduran” birisi olarak tanınan Meral, bitmek bilmeyen motivasyonunu ve enerjisini klasik müzikten, doğada geçirdiği zamandan, David Fincher ve Guy Ritchie filmlerinden alırken, her yıl zamanının en azından bir bölümünü farklı ülkelerde geçirerek fiziksel bir mekana bağlı olmadan üretebilme hayallerinden beslendiğini belirtiyor.

https://meralbilkay.com/

Program


  • 8 saat

    Visiting Artist: Pop-up Store

    Originn

  • 2 gün 6 saat

    Visiting Artist: Pop-up Gallery

    Originn
1 öge daha mevcut

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page