top of page

10 Tem Pzt

|

Originn | Coworkig

Yaz Macerası / Süper Güçlerimizi Keşfediyoruz

Özel güçlerimizi keşfediyor, süper kahraman oluyoruz. Çocuklarımızın özel güçlerini, onların rengarenk dünyalarına dahil olarak keşfetmek ve yazın keyfini beraber çıkarmak için bol eğlenceli, sanat ve iletişim dolu bir program hazırladık. Şimdi süper kahramanlarımızı bekliyoruz.

Yaz Macerası / Süper Güçlerimizi Keşfediyoruz
Yaz Macerası / Süper Güçlerimizi Keşfediyoruz

Saat ve Yer

10 Tem 2017 13:00 – 21 Tem 2017 17:30

Originn | Coworkig, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Özel güçlerimizi keşfediyor, süper kahraman oluyoruz.

Çocuklarımızın özel güçlerini, onların rengarenk dünyalarına dahil olarak keşfetmek ve yazın keyfini beraber çıkarmak için bol eğlenceli, sanat ve iletişim dolu bir program hazırladık. Şimdi süper kahramanlarımızı bekliyoruz.

PROGRAM İÇERİĞİ Tiyatro - Tasarım : Tiyatro4 ekibi, çocuklarımızın özel güçlerini keşfetmek için macera dolu bir parkur hazırladı. Bu parkurda önce özel güçlerimizi keşfediyor ve sonra tiyatro dünyasında bir yolculuğa çıkıyoruz. Çizgi roman çalışmasında süper kahramanlarımızı yarattıktan sonra kahramanlarımızın süpergüç kostümlerini tasarlıyor ve birlikte kesip biçiyoruz. Kahramanlar hazır, kostümler de hazır olduğunda artık sahne zamanı, kendi hikayemizi yaratıyor, tasarlıyor, oynuyor ve gösterimizi seyircilerimize sunuyoruz.

İletişim : İletişim Atölyesi ile grup içinde yer almanın faydalarını kullanıp, kendimizi ifade edebilmek, içsel iletişimi sağlamak, etkili diyaloglar kurmak, birisi çok mu konuşuyor kibarca sözünü kesmek, yok hiç mi konuşmuyor o zaman da onu gruba dahil edebilmek, davranış analizi yaparak eğlenmek ve öğrenmek için bol oyunlu, bol eğlenceli iletişim eğitimlerinde buluşuyoruz. Öncelikle kendimizle ilgilenip nefes, ses, ağız egzersizleri çalışıyoruz. Sonra karşımızdaki tanımak için soru sorma, duygu ifade etme oyunları oynuyoruz veee biraz insan içine karışıp grup içinde içsel kontrolünü sağlayıp, iletişimi kuvvetlendirip, sahnede heyecan kontrolü için herkesin önünde nasıl rahatça konuşulur gözlemleyip, uyguluyoruz.

Sinema : Aklınızda çok süper fikirler varsa elinize bir kamera almanız yeterli. Vega Film Atölyesi’nde süper güçleri olan süper kahramanlara dair süper hikayeler oluşturuyor ve onlarla super bir film yapıyoruz. Kahramanlara dair bir sürü görüntü kaydediyoruz. Bunları ayıklıyor ve sonrasında güzel bir film yapmaya başlıyoruz. Çekiyoruz ve kurguluyoruz.

Akıl Oyunları : Kendine güvenen, öğrenmeyi seven, hayattan keyif almayı bilen, kendisi ve çevresi ile barışık, kendini iyi ifade edebilen, ayakları yere basan ama aynı zamanda hayal kurabilen, üretken, yaratıcı ve en önemlisi mutlu bir çocuk olabilmenin oyun oynamaktan geçtiğine inanıyoruz. Çünkü çocuklar için oyun hayatın provasıdır; keşfetme, öğrenme şeklidir. Akıl oyunları oynarken konsantrasyon, hafıza, mantık yürütme, strateji oluşturma, plan yapma, hızlı hareket etme ve karar verme gibi becerilerimizi geliştireceğiz. Kısacası oynarken öğreneceğiz, öğrenirken de eğleneceğiz.

YAŞ ARALIĞI : 9 - 14 Yaş arası çocuklarımız maceramıza katılabilirler. TARİHLER : 10-11-12-13-17-18-19-20-21 Temmuz 2017 Saat: 13.00 - 17.30 arasındadır. MACERA BEDELİ : 750TL

Çalışmalarımızda çocuklarımız için hafif atıştırmalıklar ikramımız olacaktır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page