top of page

Hack'O Music

logo

Hack’O Music (HOM), müzik ve seslerin sınırlarını zorlayan müzisyenleri, müziği teknoloji ile buluşturmak isteyen fütüristleri, sanatçıları, müzik girişimi adaylarını, mühendisleri, yazılımcıları, tasarımcıları, hayal edebilen iş geliştiricileri, profesyonelleri ve öğrencileri, kısaca müzik ile ilgili herkesi bir araya getiren bir Hackathon serisidir. 26 Mayıs 2018’de başlayan seri kapsamında, bugüne kadar Perküsyon ve Mixing Teknolojileri üzerine iki hackathon ve üç meetup gerçekleşmiştir. Ayrıca Erasmus+ desteğiyle Türkiye’deki ilk Uluslararası Müzik Teknolojileri Hackathonu gerçekleştirilmiştir. Farklı sektör ve alanlarda işbirlikleri ile düzenlenen etkinlikte, uluslararası bir dil olan müzik teknolojilerinin sınırlarını zorlamak ve yaşanılan problemlere nitelikli çözümler oluşturulması hedeflenmektedir.

Hackathon etkinlikleri, ortak bir konuya ilgi duyan kişilerin bir araya gelip sınırlı bir zaman içinde, kendilerine verilen problem veya konuyla ilgili ortaya yeni fikir ve ürünler çıkarmaya çalıştıkları etkinlikler olarak tanımlanıyor. Farklı kesimlerden insanların bir tema/vaka (challenge) dahilinde aynı mekanda, ortak bir hedef için zaman geçirmeleri sağlanıyor. 

Bu güne kadar 100+ katılımcı, 16 takım, farklı sektörel deneyimleri ile 18 mentor, müzik ve teknoloji alanında uzman jüri üyeleri ve gönüllü kolaylaştırıcılar katılımcılara fikir geliştirmede yardımcı olmanın yanında, etkinlik sonrası fikirlerinin kuluçka sürecine alınmasında katkıda bulunulmuştur.

#musichackathon #HOM #musichack #musictech #hackthemusic

 

çizgisel
hackomusic

Organizasyon

EygiSound_Logo
izmir hackerspace logo
montly music hackathon

Partnerler

İZKA
EGİAD
MAKER ZONE
IPEC
İzmir_Ekonomi_Üniversitesi_logo
REDBULL
bottom of page