top of page

Wed, Feb 28

|

Originn | Coworking

Bir Arada / Bir Performans Projesi

Ahali Kumpanyası "Bir Arada"yı sunar. Tiyatro 4'ün katkıları ile uzun süreli bir çalışmanın ürünü olan “BİR ARADA' isimli performansı, 28 Şubat Çarşamba akşamı 20:30’da Originn Sahne’de olacak.

Bir Arada / Bir Performans Projesi
Bir Arada / Bir Performans Projesi

Saat & Yer

Feb 28, 2018, 8:30 PM – Mar 01, 2018, 9:30 PM

Originn | Coworking, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Ahali Kumpanyası "Bir Arada"yı sunar.

Tiyatro 4'ün katkıları ile uzun süreli bir çalışmanın ürünü olan “BİR ARADA' isimli performansı, 28 Şubat Çarşamba akşamı 20:30’da Originn Sahne’de olacak.

Tiyatro4 ve Originn işbirliği ile desteklenen Ahali Kumpanyası, bu ilk projesinde Franz Kafka’nın ‘Bir Arada’ öyküsünden hareketle, iş ekosistemine odaklanarak, yoğun çalışma hayatının, mekanikleştiren, yalnızlaştıran rutinleri ve alışkanlıklarıyla bireyi nötrleştiren dünyasına kendine özgü bir bakış getiriyor.

Konsept çalışması ve yönetmenliğini Tiyatro4’den Derya Efe ve Kağan Uluca’nın yaptığı oyunda fiziksel tiyatro metodları ile çalışan Ahali Kumpanyası, gösteriyi Originn’in ortak yaşam alanında sahneleyerek seyirci için de özel bir seyir deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

Tiyatro için yeni bir alan daha yaratmak, daha çok tiyatro yapmak ve daha çok bir arada olmak hedefleri ile yola çıkan projenin geliri Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanıyor. Biletler Originn’den temin edilebilir. ......

Originn & Tiyatro4 işbirliği çerçevesinde, Originn Ahalisi (tasarımcı, fotoğraf sanatçısı, mimar, reklamcı, avukat, mühendis, sosyal medya uzmanı, proje koordinatörü vb.) ile bir araya gelerek “Ahali Kumpanyası”nı oluşturdular.

İş saatlerinin ardından güncel bir ifade yöntemi olarak tiyatroyu araç olarak kullanan, iş stresinden uzaklaşan, birbirleriyle olan ilişkilerini geliştirirken aynı zamanda bugüne dair söylemek istediklerini iletebilecekleri bir “ifade alanı”oluşturdular.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page