top of page

Tue, Dec 18

|

Originn | Coworkig

Tasarım Odaklı Düşünme ve Girişimcilik üzerine söyleşi

Birleşik Krallık merkezli Tasarım Yönetimi, Inovasyon ve Yaratıcı Endüstriler uzmanı Colum Lowe ile Tasarımcı Can Güvenir’in Tasarım Odaklı Düşünme ve Girişimcilik üzerine gerçekleştireceği sunum ve konuşmaya davetlisiniz.

Tasarım Odaklı Düşünme ve Girişimcilik üzerine söyleşi
Tasarım Odaklı Düşünme ve Girişimcilik üzerine söyleşi

Saat & Yer

Dec 18, 2018, 7:00 PM – 8:00 PM

Originn | Coworkig, Kazım Dirik Mah. 296/2 Sk. No: 33, 35100 Bornova/İzmir

Bu Etkinlik Hakkında

Tasarım Odaklı Düşünme ve Girişimcilik son zamanlarda çok popüler ve tartışılan bir kavram oldu. Sanat, müzik, teknoloji ve iş dünyasının öncüleri bu yaklaşım üzerine çalışıyor, global markalar bu yaklaşımı benimsiyor ve en iyi üniversiteler Tasarım Odaklı Düşünme ve Girişimcilik üzerine yeni programlar geliştiriyor. Colum, konuşmasında Tasarım Odaklı Düşünmenin start-up’lar ve yeni girişimler için sahip olduğu önemi irdeleyecek ve konuşma Can Güvenir Tasarım Stüdyosu’nun kurucusu Can Güvenir moderatörlüğündeki tartışma ile devam edecek.

Colum Lowe Birleşik Krallık merkezli Inovasyon, Tasarım Yönetimi ve Strateji danışmanı Colum Lowe son 30 yıldır yaratıcı endüstriler alanında başarılı ve zorlu birçok farklı pozisyonda görev aldı. Iç mimari, ürün, grafik tasarım ve marklaşma alanlarında ki tasarım ve yönetim tecrübesi büyük çaplı kamu ve özel sektör organizasyonlarından küçük ve orta ölçekli işletmelere kadar uzanmakta. Colum Londra merkezli birçok tasarım ajansında yönetici ve Sainbury’s ile Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Hizmetleri Servisi’nde üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Şu anda kendi sosyal girişimi olan The Independent Safeguarding Service’in yanı sıra Nesta ve Innovate UK ile çalışmaktadır.

Can Güvenir Can Güvenir, 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2014 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde marka ve ürün kimliği alanında yapmış olduğu tez çalışması ile Yüksek Lisans programını tamamladı. Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nda yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 2011 yılında kurmuş olduğu Can Güvenir Tasarım Stüdyosu’nda ürün, stand ve grafik tasarımı alanlarında hizmet vermektedir. 2014’te İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünde başladığı doktorasını, Tasarım Odaklı Düşünme üzerine yaptığı araştırmalar ve düzenlediği atölyeler ile birlikte sürdürmektedir. Aynı yıldan beri Yaşar Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermekle birlikte 2018 yılının ilk yarısında da Potsdam Tasarım Okulu’nda misafir araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Flamingo Desteği ismini verdiği tasarımı, 2017 yılında TÜBİTAK tarafından geliştirilmeye başlanmıştır.

***

In conversation with Colum Lowe and Can Güvenir on Design Thinking and Enterprise

Please join us for a talk on Design Thinking and Enterprise by Colum Lowe, UK based specialist on Design, Design Management, Innovation and Creativity.

Design Thinking has become one of the most popular and discussed concepts over the past years. Leading innovators in art, music, technology and business have practiced it, some of the world’s leading brands have adopted the approach, and Design Thinking is being taught at leading universities around the world. Colum will explore why Design Thinking is important to start-ups and business enterprise. The talk will be followed by a discussion moderated by Can Güvenir, Founder of Can Güvenir Design Studio.

Register here: https://buff.ly/2SlYoQS

Colum Lowe Colum Lowe is a UK based advisor on Design, Design Management, Design Strategy, Innovation and Creativity. He has spent 30 years in the creative industries in a variety of successful and challenging roles. His design and management expertise crosses over the disciplines of interiors, products, graphics and branding with experience in both public and private sectors from large national organisations to small private consultancies. Colum has led several leading London design agencies and has held senior positions at Sainsbury’s and the NHS. He is currently working Nesta, Innovate UK while also running his own social enterprise, The Independent Safeguarding Service.

Can Güvenir Can Güvenir finished his Bachelor in Industrial Design Department of Anadolu University in 2009. He published his master thesis, finished in Istanbul Technical University in 2014, in the National Design Research Conference. Istanbul and Izmır based Can Guvenir Design Studio has been giving design consultancy (product design, graphic and stand design) since 2011. He took charge as a board member in Industrial Designers Society of Turkey (ETMK). He has been making Research as a PhD student in Istanbul Technical University Industrial Design Department about Design Thinking / Design Thinking Toolkits and also coaching Design Thinking workshops since 2014. He had been Visiting Researcher in D.School Potsdam in 2018. He has been part time lecturer in Yasar University Industrial Design Department since 2014. One of his design, Flamingo Crutches has founded by TÜBİTAK as startup in 2017.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page