top of page

Tue, Sep 20

|

Originn | Coworking

Women in Space (WinS) Summit

Women in Space (WinS) projesi kapsamında WinS Talks, WinS Bazaar ve WinS Community bölümlerinden oluşan ve fiziksel olarak gerçekleştireceğimiz WinS Summit etkinliğine davetlisiniz. 🙌🏻

Women in Space (WinS) Summit
Women in Space (WinS) Summit

Saat & Yer

Sep 20, 2022, 10:00 AM – 8:00 PM

Originn | Coworking, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Misafirler

Bu Etkinlik Hakkında

Women in Space (WinS) projesi kapsamında sizi fiziksel olarak 20 Eylül Salı günü saat 10.00 - 20.00 arasında gerçekleştireceğimiz WinS Summit etkinliğine davet ediyorum. Etkinlik programı ve detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Tarih: 20 Eylül Salı

Yer: Originn

WinS Summit Program Akışı:

10.00 - 17.00 / WinS Bazaar

17.00 - 19.00 / WinS Talks (Mekanda Kadın: Kenttekiler & Kırsaldakiler)

19.00 - 20.00 / WinS Community (Kadın Çemberi)

Yerler, yaşanmış deneyimler aracılığıyla anlamla doldukça “mekan” haline gelirler. Üretilen, dönüştürülen, anlam kazandırılan, kimlik kazanan mekan aynı zamanda onu üreten kişiye de kimlik kazandırır. Women in Space (WinS) / Mekan Yaratan Kadınlar projesi kapsamında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdeki cinsiyet eşitsizliğine ve sınıflandırmaya karşı kadınların neler başarabileceğini ya da nasıl başaramadığını ürettikleri, dönüştürdükleri, anlam ve kimlik kazandırdıkları mekanlar üzerinden görmeyi hedefliyoruz.

WinS Summit; sohbet / WinS Talks, pazar yeri / WinS Bazaar ve network / WinS Community olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. WinS Talks'ta yerelde mekan yaratan kadınlar ile buluşacak ve kırsalda mekan yaratan kadınlar / şehirde mekan yaratan kadınlar olmak üzere iki oturumlu bir sohbet gerçekleştireceğiz. WinS Bazaar’da yerelde üretim yapan kadınların ürünleri ve hikayelerinin paylaşıldığı bir pazar alanı kuracağız. WinS Comunity’de ise tanışıklıkların artması, bağların  kuvvetlenmesi için bir networking event gerçekleştireceğiz.

Schedule


  • 7 hours

    WinS Bazaar


  • 2 hours

    WinS Talks

1 more item available

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page